16 grudnia 2022 r. odbyła się wycieczka do Warszawy, w której uczestniczyli uczniowie z klas: III c, IV c, I a. Młodzież zwiedziła w Pałacu Kultury i Nauki wystawę BODY WORLDS z cyklu VITAL, która inspiruje do życia z zachowaniem witalności oraz pełni sił. Umożliwia odwiedzającym odkrywanie ludzkiej anatomii, fizjologii i zdrowia. Zatem była to doskonała lekcja biologii.

Na wystawie znajduje się ponad 150 prawdziwych eksponatów (plastynatów), które przedstawiają ludzkie ciała w ruchu, pokazują, jak działa ciało, gdy jest zdrowe. Wystawa inspiruje ludzi w każdym wieku do dbania o siebie i swoją kondycję. W tym celu przedstawiono obok siebie narządy zdrowe oraz chore, dzięki czemu odwiedzający widzą, jak styl życia wpływa na organizm, np. jak palenie wpływa na płuca a cukier, złe tłuszcze czy sól przyśpieszą procesy starzenia, zwiększając ryzyko wielu przewlekłych chorób.

Korzystając z zimowej aury i przedświątecznej atmosfery, uczniowie, spacerując po Krakowskim Przedmieściu, podziwiali przepiękne dekoracje.

Ostatnim punktem programu było obejrzenie spektaklu „Don Juan” Moliera w Teatrze Polskim w ramach programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu”.

Opiekunami uczniów byli: pani Marzanna Urbańska, pan Klaudiusz Kaczyński i pan Józef Urbański.

LO Sucharskiego „Brązową Szkołą 2024”!

Youtube LO Sierpc

maj 2024

Wizyt wszystkich 199776

Copyright © 2024 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.