foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Liceum Ogólnokształcące

im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

„Niektórzy lubią poezję…”
Spotkanie z panem Tadeuszem Rutkowskim, byłym dyrektorem LO i autorem tomiku poetyckiego pt. „Przychodzimy, odchodzimy”

15 czerwca 2021 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie poetyckie z byłym dyrektorem Liceum, panem Tadeuszem Rutkowskim. Pan dyrektor znany do tej pory głównie jako nauczyciel chemii czy dyrektor Delegatury w Płocku Mazowieckiego Kuratorium Oświaty odsłonił przed nami jeszcze jedno swoje oblicze. Zadebiutował w roli poety jako autor tomu poetyckiego pt. „Przychodzimy, odchodzimy”.

„Niektórzy lubią poezję…”
Spotkanie z panem Tadeuszem Rutkowskim, byłym dyrektorem LO i autorem tomiku poetyckiego pt. „Przychodzimy, odchodzimy”

15 czerwca 2021 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie poetyckie z byłym dyrektorem Liceum, panem Tadeuszem Rutkowskim. Pan dyrektor znany do tej pory głównie jako nauczyciel chemii czy dyrektor Delegatury w Płocku Mazowieckiego Kuratorium Oświaty odsłonił przed nami jeszcze jedno swoje oblicze. Zadebiutował w roli poety jako autor tomu poetyckiego pt. „Przychodzimy, odchodzimy”.

Uczniowie klas: I a, I c i II a pod kierunkiem pań: Joanny Kloc i Marleny Peplinskiej przygotowali poetycki kolaż słowno-muzyczny, w którym zaprezentowali wiersze Autora.

Młodzi artyści starali się oddać istotę twórczości pana dyrektora akcentując jej refleksyjny charakter, zachwyt nad pięknem przyrody czy błyskotliwość sądów dotyczących spraw zarówno poważnych, jak i błahych. Montaż wzbogaciła prezentacja multimedialna, która przywołała w pamięci miłe chwile. Niewątpliwym atutem spotkania była możliwość rozmowy z Autorem. Słowa Gościa od razu trafiły do serc słuchaczy.

Dziękujemy panu dyrektorowi za chwile poetyckiej zadumy, garść wspomnień i cenne refleksje o życiu. Gratulujemy udanego debiutu poetyckiego, życzymy dużo zdrowia i czekamy na kolejne strofy i kolejny tomik.

LO Sucharskiego „Brązową Szkołą 2024”!

Biuletyn Informacji Publicznej

Youtube LO Sierpc

Kalendarz

luty 2024
npwścps
123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829

Warto odwiedzić

Powiat sierpecki

Kryta pływalnia w Sierpcu

Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu

Odwiedza nas

Dziś 34

Wczoraj 148

Tydzień 420

Miesiąc 2790

Wizyt wszystkich 181392

Copyright © 2024 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.