foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Liceum Ogólnokształcące

im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Z ogromną przyjemnością i nieskrywaną dumą informujemy o uzyskaniu przez nasze Liceum Certyfikatu „Edukacyjnej Doskonałości” w ramach Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji”.

Cieszymy się, że znajdujemy się wśród szkół i placówek oświatowych wyznaczających standardy jakości, urzeczywistniając wizję szkoły nowoczesnej – uczącej krytycznego myślenia, kreatywności, empatii; dążącej do rozwijania zainteresowań i pasji; podejmującej różne przedsięwzięcia; koncentrującej się na budowaniu relacji oraz motywującej do aktywności naukowej i społecznej. To zaszczyt znaleźć się w gronie 20 najlepszych szkół w Polsce.

Czytaj więcej: Certyfikat "Edukacyjnej Doskonałości"

17 czerwca 2021 r. odbyła się otwarta lekcja matematyki nt. „Funkcja kwadratowa – wykres, równania i nierówności oraz zastosowanie” dla klas drugich, którą w języku angielskim poprowadzili: Małgorzata Jankowska, Julia Polowiec, Nadia Chochlińska, Marcin Wojciechowski, Mikołaj Marlęga, Antonina Dąbrowska, Amelia Nadratowska.

Lekcja została przygotowana pod kierunkiem nauczyciela matematyki - pani Beaty Zdrojewskiej i nauczyciela języka angielskiego - pani Agaty Jaworskiej.

Czytaj więcej: Otwarta lekcja matematyki 

Natalia Barańska, uczennica klasy I c, w roku szkolnym 2020/2021 realizowała projekt edukacyjny pt. „Matematyka, a zdrowie – badania wpływu substancji chemicznych na zdrowie człowieka”. Licealistka poszerzyła wiedzy o właściwym odżywianiu się, kaloryczności spożywanych produktów żywieniowych oraz zaplanowała diety, przeliczając kalorie. Ponadto dokonała analizy badań laboratoryjnych oraz skonstruowała diety dla osób w przebiegu różnych chorób. Efekty swojej pracy zaprezentowała podczas lekcji biologii.

Czytaj więcej: Projekt edukacyjny "Matematyka, a zdrowie..."

25 czerwca 2021 r. odbyła się uroczystość wręczenia świadectw promocyjnych uczniom klas pierwszych i drugich, która różniła się od tych dotychczasowych. W zakończeniu roku szkolnego 2020/2021 uczestniczyli: pan Andrzej Cześnik – Starosta Powiatu Sierpeckiego, pani Aneta Musiałowska – Przewodnicząca Rady Rodziców, Rada Pedagogiczna, pracownicy szkoły, wyróżnieni uczniowie i ich rodzice. Był to dzień wyjątkowy zarówno dla nagrodzonych licealistów, jak i ich wychowawców, nauczycieli, rodziców – czas refleksji, podsumowań.

Czytaj więcej: Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

LO Sucharskiego „Brązową Szkołą 2023”!

Biuletyn Informacji Publicznej

Youtube LO Sierpc

Kalendarz

grudzień 2023
npwścps
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Warto odwiedzić

Powiat sierpecki

Kryta pływalnia w Sierpcu

Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu

Ziemia sierpecka

Odwiedza nas

Dziś 7

Wczoraj 88

Tydzień 530

Miesiąc 95

Wizyt wszystkich 173488

Copyright © 2023 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.