foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Liceum Ogólnokształcące

im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

26 kwietnia 2019 r. w naszym Liceum odbyła się uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły dziewięćdziesięciu dziewięciu uczniom klas trzecich. W uroczystości uczestniczyli: pan Mariusz Turalski – Starosta Sierpecki, pani Małgorzata Korpolińska – Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu, pani Renata Przybyłowska – Dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej, pani Iwona Olszewska – Przewodnicząca Rady Rodziców, pan Józef Mróz – Przewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”. Był to dzień wyjątkowy zarówno dla absolwentów, jak i ich wychowawców, nauczycieli, rodziców – czas refleksji, podsumowań.

Pani dyrektor Ewa Jancewicz gratulowała absolwentom ich dojrzałości, osiągnięcia wysokich wyników w nauce, sukcesów na niwie naukowej i sportowej oraz życzyła wiary we własne siły i umiejętności, mądrego wykorzystania wiedzy w dorosłym życiu, wielu sukcesów, odkrywania pasji i realizowania marzeń, radości z życia i oczywiście powodzenia na egzaminie maturalnym. Podziękowała abiturientom za to, że starali się traktować pobyt w naszej szkole nie tylko jako przepustkę do egzaminu maturalnego i na wyższe studia, ale wykorzystali Liceum jako miejsce do pozytywnego działania.

Po uroczystym złożeniu przez absolwentów ślubowania i pożegnaniu się ze sztandarem szkoły, pan Mariusz Turalski – Starosta Sierpecki, odnosząc się do wyników osiągniętych przez uczniów LO, wyraził satysfakcję i zadowolenie z sukcesów szkoły. Życzył dużo szczęścia i pomyślności w realizowaniu swoich marzeń i pragnień oraz osiągnięcia wyników maturalnych, które dadzą możliwość spełnienia edukacyjnych i zawodowych ambicji, będą początkiem pomyślnych perspektyw.

Następnie zostały wręczone: Nagroda Starosty Sierpeckiego, Nagrody Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego, listy pochwalne dla uczniów, listy gratulacyjne dla rodziców, nagrody książkowe za ukończenie szkoły z wyróżnieniem oraz szczególne osiągnięcia w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, medale za osiągnięcia sportowe, nagrody za zaangażowanie w różne przedsięwzięcia realizowane w naszym Liceum.

Nagrodę Starosty Sierpeckiego otrzymała: Joanna Szymańska.

Nagrody Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego otrzymali:

„Primus Inter Pares” 2019 – Piotr Ikier;

Najlepszy Matematyk 2019 – Joanna Szymańska;

Najlepszy Humanista 2019 – Paulina Mocka;

Najlepszy Lingwista 2019 – Przemysław Liszewski.

Listy pochwalne – decyzją Rady Pedagogicznej – otrzymali:

z klasy III a: Piotr Ikier, Paulina Mocka;

z klasy III b: Joanna Szymańska, Kacper Sokołowski, Alicja Laskowska, Julia Chmielewska, Klaudia Ciemiecka;

z klasy III c: Weronika Kowalska;

z klasy III d: Paulina Jeżewska, Paulina Smolińska, Tatiana Waśko.

Rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali listy gratulacyjne.

Następnie pani dyrektor Ewa Jancewicz wraz panem Mariuszem Turalskim – Starostą Sierpeckim wręczyła uczniom świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe za ukończenie szkoły z wyróżnieniem:

z klasy III a: Piotr Ikier, Paulina Mocka, Przemysław Liszewski, Anna Przybyszewska, Paulina Osiecka;

z klasy III b: Joanna Szymańska, Kacper Sokołowski, Alicja Laskowska, Julia Chmielewska, Klaudia Ciemiecka, Jakub Barłóg, Martyna Radwańska, Sebastian Sawicki, Paulina Skarzyńska, Mateusz Zieliński;

z klasy III c: Weronika Kowalska, Zofia Kaźmierczak;

z klasy III d: Paulina Jeżewska, Paulina Smolińska, Tatiana Waśko, Zuzanna Liszewska, Justyna Sekulska, Maria Korpolińska, Katarzyna Pleśniak.

Potem zostały wręczone nagrody książkowe za:

- udział w olimpiadach, konkursach przedmiotowych, konkursach recytatorskich, które otrzymali: Piotr Ikier, Anna Przybyszewska, Joanna Szymańska, Alicja Laskowska, Martyna Radwańska, Kacper Sokołowski, Patryk Dołasiński, Klaudia Ciemiecka, Tomasz Wiśniewski, Michał Majerski, Martyna Maciejewska, Dawid Nowakowski;

- 100% frekwencję: Dawid Nowakowski, Zofia Kaźmierczak, Paulina Jeżewska, Paulina Wierzbicka;

- pracę na rzecz szkoły: Joanna Budka, Piotr Ikier, Magdalena Łęcka, Bartosz Hoffman, Michał Majerski, Igor Rogoziński, Zuzanna Liszewska, Tatiana Waśko, Oliwia Kratkowska;

- organizację akcji charytatywnej „Chcę pomóc”: Joanna Szymańska;

- udział w projekcie „Szlachetna paczka”: Mateusz Rękawiecki, Dagmara Tyndorf, Adrianna Kluska, Karolina Chrzanowska, Zuzanna Liszewska, Justyna Sekulska, Marcin Antoszczak.

Super czytelnikiem roku szkolnego 2018/2019 została Patrycja Starzec.

Medale za godne reprezentowanie szkoły w latach 2016-2019 otrzymali: Alicja Karwowska, Przemysław Liszewski, Julia Chmielewska, Alicja Laskowska, Zuzanna Wysocka, Joanna Szymańska, Jakub Barłóg, Konrad Wiśniewski, Bartosz Sowiński, Bartosz Hoffman, Łukasz Kanty, Mateusz Rzeszotarski, Szymon Stasiak, Kacper Sokołowski, Mateusz Wróblewski, Nikolina Bojanowska, Emilia Adamkiewicz, Paulina Jeżewska, Sylwia Marcinkowska, Paulina Smolińska, Joanna Rzadkiewicz, Konrad Suski. Zaś dyplom: Anna Przybyszewska, Adrianna Kluska, Patryk Sikorski, Zuzanna Liszewska.

Wychowawcy klas trzecich: Jadwiga Chojnacka, Małgorzata Chalicka, Aleksandra Listkowska, Katarzyna Łukowska, wręczyli również swoje nagrody. Abiturki otrzymali: w klasie III a – Paulina Mocka; w klasie III b – Julia Chmielewska; w klasa III c – Karolina Chrzanowska, Klaudia Lipińska, Weronika Kowalska; w klasie III d – Patryk Kubiński. Abiturki dla najlepszych sportowców zostały przyznane: Joannie Szymańskiej, Zuzannie Wysockiej, Alicji Laskowskiej i Bartoszowi Sowińskiemu. Abiturkę Dyrektora Szkoły otrzymała: Zuzanna Liszewska.

Pani dyrektor Renata Przybyłowska wręczyła nagrody za aktywny udział w życiu Ogniska Pracy Pozaszkolnej: Dagmarze Tyndorf, Darii Olszewskiej, Annie Przybyszewskiej, Martynie Radwańskiej, Paulinie Wierzbickiej.

Pani Joanna Janiszewska wręczyła podziękowania dwudziestu sześciu uczniom za działalność charytatywną i społeczną w okresie od września 2016 r. do kwietnia 2019 r. w ramach działań Fundacji – DAM siebie. Otrzymali je: Zuzanna Wysocka, Marcin Antoszczak, Wojciech Antoszczak, Natalia Wysocka, Patryk Kubiński, Zuzanna Liszewska, Kacper Sokołowski, Bartosz Sowiński, Justyna Sekulska, Paulina Skarzyńska, Sylwia Piątkowska, Joanna Szymańska, Alicja Laskowska, Mateusz Rzeszotarski, Karolina Chrzanowska, Nikolina Bojanowska, Angelika Dolacka, Emilia Żebrowska, Jarosław Wierzbicki, Martyna Maciejewska, Dominika Sugajska, Oliwia Karatkowska, Paulina Smolińska, Martyna Listkowska, Aleksandra Girzyńska, Adrianna Kluska.

Po wręczeniu jedenastu listów pochwalnych i gratulacyjnych, sześćdziesięciu dziewięciu nagród, dwudziestu dwóch medali, czterech dyplomów, dwudziestu sześciu podziękowań, ośmiu Abiturek, nadszedł moment, kiedy poszczególni uczniowie otrzymali świadectwa ukończenia liceum.

Na zakończenie uroczystości pani dyrektor Ewa Jancewicz podziękowała rodzicom za życzliwość, współpracę i zaangażowanie w życie naszego Liceum, a w szczególności za pomoc w realizacji zadań organizacyjnych i wychowawczych. Indywidualne podziękowania otrzymali: pani Iwona Olszewska, pan Paweł Chmielewski, pan Jarosław Koszalski, pan Rafał Kulska, pani Elżbieta Maciejewska, pani Małgorzata Korpolińska, pani Agnieszka Liszewska, pani Danuta Sekulska, pani Iwona Waśko.

Z pewnością był to dzień szczególny, pełen wrażeń i wspomnień, który zakończył się muzycznym akcentem przygotowanym przez absolwentów. Mamy nadzieję, że zapadnie on na długo w pamięci tegorocznych abiturientów. Może po latach z „łezką w oku” wspomną tych, którzy tu zostali: nauczycieli i wychowawców, pracowników szkoły, młodszych kolegów i młodsze koleżanki. W Liceum zrodziły się bowiem wielkie odkrycia swoich zainteresowań, talentów i pasji, emocje, przyjaźnie i wspaniałe uczucia. To, co do niedawna było obce i nieznane – stawało się zrozumiałe, przyjazne i bliskie.

LO Sucharskiego „Brązową Szkołą 2024”!

Biuletyn Informacji Publicznej

Youtube LO Sierpc

Kalendarz

maj 2024
npwścps
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Warto odwiedzić

Powiat sierpecki

Kryta pływalnia w Sierpcu

Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu

Odwiedza nas

Dziś 116

Wczoraj 89

Tydzień 116

Miesiąc 1865

Wizyt wszystkich 199775

Copyright © 2024 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.