Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie zostali laureatami Miejskiego Konkursu Multimedialnego pt.: „Generał Władysław ANDERS, jego życie i działalność”. I miejsce zajął Jakub Dołasiński z kl. I f, II miejsce – Magdalena Prószyńska z kl. I c.
Prezentacje multimedialne zostały przygotowane pod kierunkiem pana Andrzeja Kosińskiego – nauczyciela informatyki oraz pana Klaudiusza Kaczyńskiego – nauczyciela historii.
Gratulujemy!
18 października był niezwykle uroczystym dniem w naszej szkole, ponieważ obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Dyrektor Szkoły – pani Ewa Jancewicz przywitała przybyłych gości: emerytowanych nauczycieli, Radę Pedagogiczną, pracowników administracji i obsługi, uczniów oraz media. Ten szczególny dzień jest okazją do tego, by podziękować nauczycielom za ich trud i poświęcenie w pracy z uczniami, za rozwijanie ich pasji i zainteresowań, za kształtowanie umysłów młodego pokolenia. Za szczególne osiągnięcia w swojej pracy Nagrodę Starosty Sierpeckiego otrzymały panie: Beata Zdrojewska i Jolanta Wiśniewska. Nagrodą Dyrektora Szkoły zostali wyróżnieni: pan Klaudiusz Kaczyński, pani Małgorzata Domeradzka, pani Marta Wierzbicka, pan Marek Listkowski i pani Joanna Kloc.
16 października 2019 roku grupa teatralna z Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu wzięła udział w VII Przeglądzie etiud teatralnych o Świętych i Błogosławionych „Zwykli – Niezwykli”, którego organizatorami byli: Książnica Płocka i Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Płockiej. Honorowy patronat nad konkursem objął biskup Mirosław Milewski, biskup pomocniczy diecezji płockiej.
Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie krótkich, 10 – minutowych etiud teatralnych, poświęconych wybranym przez siebie postaciom świętych i błogosławionych. Uczniowie liceum, pod kierunkiem ks. Adama Kowalskiego i Marleny Boguckiej, przygotowali etiudę o błogosławionym księdzu Jerzym Popiełuszce „Prościusieńko w niebo droga”.
Miło nam poinformować, że nasze Liceum - w ramach projektu "Szkoła 6.0" - nawiązało współpracę z Polską Szkołą Społeczną im. Króla Stefana Batorego przy ZPB w Grodnie.
„Szkoła 6.0” to projekt tworzący platformę współpracy pomiędzy polskimi i polonijnymi środowiskami oświatowymi. Nazwa nawiązuje do najwyższej oceny stosowanej w polskim systemie edukacyjnym oraz do szacunkowej liczby Polaków z kraju i z zagranicy obliczanej na 60 milionów. Jest symbolicznym podkreśleniem wagi jakości w nauczaniu oraz roli, jaką placówki oświatowe odgrywają w procesie podtrzymywania polskości.
Od września realizujemy projekt edukacyjny „Miasto pamięci”, który wpisuje się w obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
W ramach projektu została przygotowana dziesięcioplanszowa wystawa wielkoformatowa, której tematem przewodnim są wydarzenia dziejące się w Warszawie podczas II wojny światowej.
Projekt jest realizowany przez nauczycieli historii - pana Klaudiusza Kaczyńskiego i pana Grzegorza Radomskiego.
11 października 2019 r. odbył się IX Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej. To niezwykłe święto jest okazją do tego, by podziękować nauczycielom za trud i pracę włożoną w kształtowanie umysłów uczniów, rozwijanie ich pasji i zainteresowań. Nagrodę Starosty Sierpeckiego otrzymały: pani Beata Zdrojewska, pani Jolanta Wiśniewska. Nagrodą Dyrektora Szkoły zostali uhonorowani następujący nauczyciele: pani Małgorzata Domeradzka, pan Klaudiusz Kaczyński, pani Joanna Kloc, pan Marek Listkowski, pani Marta Wierzbicka.
Gratulujemy!
Fot. Ekstra Sierpc