20 marca 2019 r. uczniowie klasy I a naszego Liceum wzięli udział w wycieczce do Torunia. Głównym cel wyjazdu było odwiedzenie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, z którym współpracuje szkoła.

Uczniowie mieli tam przyjemność wysłuchać wykładu dra Patryka Tomaszewskiego – prodziekana do spraw studenckich Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych. Tematem prelekcji był terroryzm na świecie oraz jego wpływ na codzienne życie.

Licealiści zapoznali się również ze strukturą UMK i ofertą kierunków oraz zwiedzili budynki uniwersytetu, w tym czwartą, największą bibliotekę akademicką w Polsce. Podczas zwiedzania biblioteki mieli okazję obejrzeć bardzo cenne zbiory, w tym perłę kolekcji – „O obrotach sfer niebieskich” Mikołaja Kopernika.

Kolejnym punktem programu wycieczki był Toruński Dom Legend, w którym uczniowie poznali wiele ciekawych historii związanych z dziejami miasta oraz wzięli udział w krótkich inscenizacjach. Oprócz nauki było dużo dobrej zabawy zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli.

Uczestnicy wycieczki zwiedzali również Stare Miasto. Przewodnik niezwykle barwnie opowiadał o najważniejszych zabytkach Torunia m.in. o Krzywej Wieży.

Wyjazd zakończył się obejrzeniem spektaklu „Dziadek do Orzechów: Nowe Historie” w Teatrze im. W. Horzycy. Uczniowie docenili kunszt aktorów i nowatorskie potraktowanie tematu.

Organizatorami wycieczki byli pan Grzegorz Radomski oraz pani Joanna Kloc.