26.02.2019 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu odbył się konkurs historyczny pt.: „Rzeczpospolita Polska w latach 1918-1923”. Celem przedsięwzięcia było rozbudzenie zainteresowań historycznych uczniów, a także pogłębienie i utrwalenie wiedzy historycznej dotyczącej Polski w okresie międzywojennym.

W konkursie wzięło udział 38 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu sierpeckiego. Uczniowie udzielali odpowiedzi na pytania testowe, dotyczące m.in. formowania się państwa polskiego po odzyskaniu niepodległości, pierwszych wyborów prezydenckich czy wojny polsko-bolszewickiej.

Po zakończeniu testu, uczestnicy konkursu i ich opiekunowie wysłuchali wykładu p.t: „Polskie partie polityczne po 1989 roku” pana dra Arkadiusza Lewandowskiego, pracownika PWSZ w Płocku.

Na zakończenie zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Starostę Sierpeckiego – pana Mariusza Turalskiego. I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych i podstawowych zajął Maciej Kiełbasa, uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelicach. II miejsce ex aequo zajęli: Magdalena Marzec (Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Gozdowie), Marta Włoczewska (Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu), Dominka Zdziarska (Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Gozdowie). III miejsce ex aequo zajęli: Mateusz Kowalkowski (Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Goleszynie), Kacper Miller (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu), Marcin Prucheński (Szkoła Podstawowa w Borkowie Kościelnym). Wyróżnienia otrzymali: Filip Makowski (Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu), Konrad Rutkowski (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu), Antoni Szymański (Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu). Gratulujemy!

W wydarzeniu wzięli udział: dyrektor LO Ewa Jancewicz, opiekunowie uczniów oraz rodzice.

Organizatorami konkursu byli panowie: Klaudiusz Kaczyński i Grzegorz Radomski.

Klip promocyjny szkoły

czerwiec 2021

Copyright © 2021 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.