Dnia 14 listopada 2018 r. uczniowie z klas humanistycznych, pod opieką nauczyciela historii pana dr. hab. Grzegorza Radomskiego, udali się do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu.

Głównym celem wyjścia było obejrzenie wystawy pt. „Droga do Niepodległej – obrazy ze starej kliszy”. Licealiści mogli podziwiać m.in. zdjęcia przedstawiające  Sierpc i jego mieszkańców, w tym także ważne postacie dla historii naszego miasta. Wystawa ta została udostępniona placówce przez Pracownię Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc. Spotkanie rozpoczęło się od obejrzenia animacji przedstawiającej najważniejsze wydarzenia z życia Polski w latach 1918-2018.

Licealiści mogli również przyjrzeć się konkursowym pracom o tematyce patriotycznej, wykonanym przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Armii Krajowej oraz efektom udziału w programie „I'm proud to be Polish”. Projekt ten polegał na wymianie między szkołami z całego kraju własnoręcznie wykonanych pocztówek, które wyrażały dumę z bycia Polakami. Szczególną uwagę uczniów przykuły zdjęcia przedstawiające Sierpc na krótko po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Ponadto wrażenie zrobiła na nich mapa z biało-czerwonymi flagami symbolizującymi miasta, w których szkoły zaangażowały się we wspomniany projekt.

Na zakończenie zwiedzania wystawy „Droga do Niepodległej – obrazy ze starej kliszy”, licealiści otrzymali pamiątkowe ulotki.

Klip promocyjny szkoły

styczeń 2022

Copyright © 2022 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.