foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Liceum Ogólnokształcące

im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Dnia 3 października br. uczniowie klasy 3 b i 2 a uczestniczyli w nietypowej, ale bardzo interesującej lekcji z matematyki. W Auli Politechniki Warszawskiej Filia w Płocku, w ramach planowych zajęć z przedmiotu matematyka dla studentów pierwszego semestru kierunków Budownictwo i Inżynieria Środowiska, licealiści wysłuchali wykładu na temat „Rozszerzenie zbioru liczb rzeczywistych”. Dr Andrzej Pankowski nawiązał do zbiorów liczbowych i działań wewnętrznych w zbiorach, a następnie przedstawił postać algebraiczną i trygonometryczną liczb zespolonych.

Wykład wzbudził duże zainteresowanie wśród młodzieży. Oprócz wartości merytorycznych, umożliwił słuchaczom zapoznanie się ze sposobem prowadzenia zajęć na studiach wyższych, a także pozwolił przybliżyć warunki studiowania na Politechnice Warszawskiej Filia w Płocku. Zaletą tej inicjatywy była możliwość bezpośredniego kontaktu przyszłych maturzystów ze studentami pierwszego roku oraz z absolwentami naszego liceum, którzy obecnie pracują na uczelni w Płocku.

A oto wypowiedzi niektórych z uczestników wykładu z naszego liceum:

„Dzięki tej wycieczce zobaczyłem, jak wygląda nauka na studiach. Wykład był ciekawy. Warto było jechać”.

„Wykład był bardzo interesujący i chętnie pojechalibyśmy jeszcze raz”.

„Wykład z zakresu liczb zespolonych był poprowadzony w sposób zrozumiały i ciekawy”.

„BYŁO SUPER :)”.

Organizatorem wycieczki była pani Beata Zdrojewska – nauczyciel matematyki.

LO Sucharskiego „Brązową Szkołą 2022”!

Biuletyn Informacji Publicznej

Youtube LO Sierpc

Kalendarz

listopad 2022
npwścps
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Warto odwiedzić

Powiat sierpecki

Kryta pływalnia w Sierpcu

Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu

Ziemia sierpecka

Odwiedza nas

Dziś 85

Wczoraj 109

Tydzień 85

Miesiąc 3308

Wizyt wszystkich 133696

Copyright © 2022 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.