foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Liceum Ogólnokształcące

im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

2 grudnia 2022 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbył się X Powiatowy Dzień Wolontariatu.

W czasie uroczystości rozstrzygnięto konkurs na Super Wolontariusza oraz Wolontariusza Nadzwyczajnego. Ponadto została podsumowana akcja charytatywna „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem – „Trójka” z pomocą dla Damiana”, w której uczestniczyła też społeczność naszego Liceum.

Nadii Chochlińskiej z klasy IV c (profil biotechnologiczno-medyczny z elementami ratownictwa medycznego) gratulujemy przyznania tytułu „Super Wolontariusz” oraz dziękujemy za zaangażowanie się w pracę wolontariacką.

Pani Joannie Janiszewskiej gratulujemy otrzymania listu gratulacyjnego za koordynowanie akcjami Szkolnego Klubu Wolontariatu.

 

Nadia Chochlińska działalność wolontariacką rozpoczęła w 2017 roku, wstępując do Szkolnego Klubu Wolontariatu, Szkolnego Koła PCK im. Adama Jaworskiego oraz Fundacji „Dam Siebie”. Nadia jest młodą i  bardzo dojrzałą osobą. Z ogromnym zaangażowaniem realizuje liczne zadania w ramach SKW. Włącza się w akcje charytatywne o zasięgu powiatowym i ogólnopolskim.

Z jej inicjatywy przeprowadzano  akcję „Nasze lasy w naszych rękach”, podczas której został sprzątnięty  Las Borkowski. W ciągu trzech godzin zebrano wówczas 240 l worków śmieci.

Nadia brała udział w finale Szlachetnej Paczki. Pomagała wytrwale przy pakowaniu i rozwożeniu paczek do rodzin. Była to intensywna praca podczas weekendu.  Uczennica nie przechodzi też obojętnie obok zbiórek żywności dla osób bezdomnych. Wspierała akcję: „WielkaMoc Pomagania” i „Pomocna dłoń bliźniemu – śniadanie wigilijne”. Celem akcji była zbiórka żywności i odzieży dla osób bezdomnych z Płocka. Ponadto wzięła udział w akcji „Zagraj w zielone dla hospicjum” organizowanej przez SKW przy naszym Liceum. Pomoc polegała na zbiórce środków do pielęgnacji ciała, wody niegazowanej oraz pościeli do hospicjum płockiego.

Angażowała  się w zbiórki karmy dla zwierząt. Uczestniczyła w akcjach „Nakarm Psiaka” i „Ratujemy  zwierzaki”. Współorganizowała kiermasze ciast - piekła ciasta; przygotowywała plakaty informacyjne; sprzedawała ciasta.

We wrześniu 2022 r. Nadia dołączyła do akcji pt. „Walczymy o drugie życie dla Eryka”, organizowanej przez Fundację Mam Moc.

Nadia wsparła  akcję na rzecz uchodźców z Ukrainy, którą zorganizował Jarosław Perzyński Burmistrz Miasta Sierpc.  Pracowała w magazynie przy sortowaniu artykułów spożywczych, środków chemicznych, przyborów szkolnych, ubrań i obuwia (luty- kwiecień 2022r.). Zdobyła również doświadczenie jako wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestując podczas finałów.

W ramach Szkolnego Koła PCK im. Adama Jaworskiego wzięła udział w pokazie pierwszej pomocy oraz pokazie ratownictwa wodnego dla dzieci szkół podstawowych powiatu sierpeckiego. Jest  ratownikiem WOPR.

Z własnej inicjatywy dołączyła do Programu „Daj Włos!” Obcięła własne włosy w dobrym celu  i przekazała je do Ran’n Rolla. Powędrowały one dalej do perukarni dla osób, które są w trakcie leczenia onkologicznego. Dwukrotnie okazała pomoc dwóm opuszczonym kotom. Znalazła im dom. Nie pozostawiła zwierząt w potrzebie.

Nadię można podziwiać za ogromne zaangażowanie, empatię a przy tym skromność i poświęcenie podczas różnorodnych akcji. Jej szeroka działalność wolontariacka zasługuje na uznanie i pochwałę. Jest  wyjątkowym człowiekiem o dużej wrażliwości na krzywdę drugiego człowieka. Jest wzorem i autorytetem do naśladowania dla wielu młodych ludzi.

 

Fot. Starostwo Powiatowe w Sierpcu, LO Sucharskiego Sierpc

LO Sucharskiego „Brązową Szkołą 2023”!

Biuletyn Informacji Publicznej

Youtube LO Sierpc

Kalendarz

marzec 2023
npwścps
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Warto odwiedzić

Powiat sierpecki

Kryta pływalnia w Sierpcu

Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu

Ziemia sierpecka

Odwiedza nas

Dziś 80

Wczoraj 79

Tydzień 80

Miesiąc 3098

Wizyt wszystkich 147211

Copyright © 2023 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.