foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Liceum Ogólnokształcące

im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

24 września 2022 r. nasi uczniowie: Jan Brzozowiec, Anna Cyl, Oliwia Drzewiecka, Julia Grzelecka, Lena Jaworska, Anna Skwierawska, Antoni Szymański, Julia Żuchowska, wraz z nauczycielami: panią Elizą Ocicką i panią Jadwigą Chojnacką wyjechali do Marsali, aby realizować zadania projektu pt. „We will build a new school with smart technology” (program Erasmus+, Akcja 2: Edukacja Szkolna, Partnerstwa współpracy szkół).

Czytaj więcej: Z Erasmusem+ przez świat 

Zakończył się V etapu projektu „Pilotażowe wdrażanie modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą SCWEW”, podczas którego nasi nauczyciele, uczniowie oraz rodzice brali udział w licznych konsultacjach, zajęciach pokazowych oraz superwizyjnych. Oto ich tematyka:

  •  „Organizowanie nauczania oraz wspieranie uczniów pochodzących z Ukrainy”
  •  „Lęk przed sprawdzianami – jak sobie z nim radzić?”
  •  „Metody aktywizujące i ich wykorzystanie w poszerzaniu wiedzy i rozwijaniu zainteresowań uczniów ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi”
  •  „Uzależnienia behawioralne – na co zwrócić szczególną uwagę?”

Czytaj więcej: V etap projektu SCWEW

 

16 września 2022 r.  odbył się turniej piłki nożnej na Orliku, w którym uczestniczyli oraz wręczali nagrody: Starosta Sierpecki Andrzej Cześnik, Przewodniczący Rady Powiatu Przemysław Burzyński oraz Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu Magdalena Peda.

Nasza drużyna zajęła IV miejsce. Gratulujemy!

Czytaj więcej: Turniej piłki nożnej 

16 września 2022 r. delegacja naszego Liceum uczestniczyła w uroczystości upamiętniającej 83. rocznicę agresję ZSRR na Polskę.

Obchody rozpoczęły się mszą święta w kościele farnym, celebrowaną przez księdza Sławomira Zalewskiego. Na zakończenie uroczystości wszyscy udali się pod Pomnik Katyński, aby upamiętnić życie Polaków poległych podczas II wojny światowej i złożyć pod nim wieńce oraz zapalić znicze.

Czytaj więcej: 83. rocznica agresji ZSRR na Polskę

8 września 2022 r. uczniowie z klasy IV c wzięli udział w IV Targach Pracy i Przedsiębiorczości, które zostały zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy pod patronatem Starosty Sierpeckiego.

Celem przedsięwzięcia była promocja aktywizacji osób bezrobotnych oraz wsparcie pracodawców w procesie rekrutacji. W trakcie targów młodzież miała dostęp do bazy ofert pracy oraz bezpośrednio mogła porozmawiać z pracodawcami firm z powiatu sierpeckiego. Ponadto zapoznała się z usługami i instrumentami rynku pracy.

Czytaj więcej: IV Targi Pracy i Przedsiębiorczości

LO Sucharskiego „Brązową Szkołą 2022”!

Biuletyn Informacji Publicznej

Youtube LO Sierpc

Kalendarz

wrzesień 2022
npwścps
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Warto odwiedzić

Powiat sierpecki

Kryta pływalnia w Sierpcu

Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu

Ziemia sierpecka

Odwiedza nas

Dziś 22

Wczoraj 124

Tydzień 370

Miesiąc 3571

Wizyt wszystkich 126761

Copyright © 2022 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.