Już XIII raz odbył się w naszej szkole turniej piłki siatkowej w ramach Memoriału im. Anny Głuchowskiej, który uroczyście otworzyła pani Ewa Jancewicz – dyrektor Liceum. Do udziału zgłosiło się 12 drużyn (120 zawodników), które rywalizowały w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Cztery najlepsze drużyny z każdej grupy kontynuowały grę w fazie zasadniczej. Gier było dużo, niektóre bardzo zacięte, wszystkie emocjonujące i "do ostatniego gwizdka". W finale spotkały się drużyny klasy III c i IV c. Mecz był bardzo ciekawy. Mistrza wyłonił tie-break. Triumfowali uczniowie klasy IV c. Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej: XIII Memoriał im. Anny Głuchowskiej

23 stycznia 2023 r. Dyrektor Liceum – pani Ewa Jancewicz wraz z dyrektorami sierpeckich szkół: Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół nr 2, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, złożyła kwiaty i zapaliła znicz przy Pomniku Powstańców Styczniowych w Szczutowie. W ten sposób została upamiętniona 160. rocznica wybuchu powstania styczniowego.

Ponadto, szczególnie w tym dniu, lekcje historii zostały poświęcone powstaniu styczniowemu.

Czytaj więcej: 160. rocznica wybuchu powstania styczniowego

Z wielką przyjemnością informujemy, że Olaf Wiśniewski z klasy III a (profil humanistyczno-prawny) zakwalifikował się do eliminacji ustnych etapu okręgowego XLIX Olimpiady Historycznej.

Warto dodać, że w eliminacjach pisemnych etapu okręgowego wzięło udział 55. uczniów. Dwudziestu z nich, w tym nasz licealista, zakwalifikowało się do etapu ustnego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Uczeń przygotowuje się do olimpiady pod kierunkiem pana Grzegorza Radomskiego, nauczyciela historii.

12 stycznia 2023 r., po raz dwudziesty piąty został opublikowany ranking najlepszych szkół ponadpodstawowych w Polsce. Wśród tysiąca wyróżnionych tarczami edukacyjnej jakości liceów ogólnokształcących jest nasze Liceum. Został nam przyznany brązowy znak jakości

W Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2023, nasze Liceum zostało wyróżnione honorowym tytułem „Brązowej Szkoły 2023”. Gratulujemy wyróżnienia naszym maturzystom, rodzicom i nauczycielom!

Czytaj więcej: LO Sucharskiego „Brązową Szkołą 2023”!

12 i 19 stycznia 2023 r. uczniowie naszej szkoły oglądali w CKiSz-u najnowszy film Jacka Lusińskiego pt. „Śubuk”. Na młodych widzach ogromne wrażenie zrobiła historia matki wychowującej samotnie dziecko w spektrum autyzmu. Film ważny. Film piękny. Film potrzebny. Nie tylko z uwagi na podjętą tematykę społeczną, ale przede wszystkim z powodu kreacji głównej bohaterki – zdeterminowanej, walczącej i dorastającej do swej życiowej roli.

Film stał się dla naszych uczniów świetnym pretekstem do istotnych rozmów na lekcjach wychowawczych czy lekcjach języka polskiego.

Czytaj więcej: Licealiści w kinie

10 stycznia 2023 r. uczniowie klas: I b, I c i III b wraz z opiekunami: panią Aleksandrą Listkowską, panią Anetą Wasilewską, panią Jadwigą Chojnacką, uczestniczyli w edukacyjnej wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Sportu i Turystyki w Centrum Olimpijskim w ramach programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu”. Uczniowie mieli okazję zwiedzić wystawę stałą poświęconą dyscyplinom olimpijskim i polskim olimpijczykom. Następnie uczestniczyli w lekcji muzealnej na temat: „Fizyka w sporcie”, po której udali się do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej na lekcję wiedzy o społeczeństwie.

Czytaj więcej: Centrum Olimpijskie, Sejm, Rynek Starego Miasta

LO Sucharskiego „Brązową Szkołą 2023”!

Youtube LO Sierpc

luty 2023

Copyright © 2023 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.