foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Liceum Ogólnokształcące

im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Już XIII raz odbył się w naszej szkole turniej piłki siatkowej w ramach Memoriału im. Anny Głuchowskiej, który uroczyście otworzyła pani Ewa Jancewicz – dyrektor Liceum. Do udziału zgłosiło się 12 drużyn (120 zawodników), które rywalizowały w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Cztery najlepsze drużyny z każdej grupy kontynuowały grę w fazie zasadniczej. Gier było dużo, niektóre bardzo zacięte, wszystkie emocjonujące i "do ostatniego gwizdka". W finale spotkały się drużyny klasy III c i IV c. Mecz był bardzo ciekawy. Mistrza wyłonił tie-break. Triumfowali uczniowie klasy IV c. Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej: XIII Memoriał im. Anny Głuchowskiej

23 stycznia 2023 r. Dyrektor Liceum – pani Ewa Jancewicz wraz z dyrektorami sierpeckich szkół: Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół nr 2, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, złożyła kwiaty i zapaliła znicz przy Pomniku Powstańców Styczniowych w Szczutowie. W ten sposób została upamiętniona 160. rocznica wybuchu powstania styczniowego.

Ponadto, szczególnie w tym dniu, lekcje historii zostały poświęcone powstaniu styczniowemu.

Czytaj więcej: 160. rocznica wybuchu powstania styczniowego

Z wielką przyjemnością informujemy, że Olaf Wiśniewski z klasy III a (profil humanistyczno-prawny) zakwalifikował się do eliminacji ustnych etapu okręgowego XLIX Olimpiady Historycznej.

Warto dodać, że w eliminacjach pisemnych etapu okręgowego wzięło udział 55. uczniów. Dwudziestu z nich, w tym nasz licealista, zakwalifikowało się do etapu ustnego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Uczeń przygotowuje się do olimpiady pod kierunkiem pana Grzegorza Radomskiego, nauczyciela historii.

12 stycznia 2023 r., po raz dwudziesty piąty został opublikowany ranking najlepszych szkół ponadpodstawowych w Polsce. Wśród tysiąca wyróżnionych tarczami edukacyjnej jakości liceów ogólnokształcących jest nasze Liceum. Został nam przyznany brązowy znak jakości

W Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2023, nasze Liceum zostało wyróżnione honorowym tytułem „Brązowej Szkoły 2023”. Gratulujemy wyróżnienia naszym maturzystom, rodzicom i nauczycielom!

Czytaj więcej: LO Sucharskiego „Brązową Szkołą 2023”!

12 i 19 stycznia 2023 r. uczniowie naszej szkoły oglądali w CKiSz-u najnowszy film Jacka Lusińskiego pt. „Śubuk”. Na młodych widzach ogromne wrażenie zrobiła historia matki wychowującej samotnie dziecko w spektrum autyzmu. Film ważny. Film piękny. Film potrzebny. Nie tylko z uwagi na podjętą tematykę społeczną, ale przede wszystkim z powodu kreacji głównej bohaterki – zdeterminowanej, walczącej i dorastającej do swej życiowej roli.

Film stał się dla naszych uczniów świetnym pretekstem do istotnych rozmów na lekcjach wychowawczych czy lekcjach języka polskiego.

Czytaj więcej: Licealiści w kinie

10 stycznia 2023 r. uczniowie klas: I b, I c i III b wraz z opiekunami: panią Aleksandrą Listkowską, panią Anetą Wasilewską, panią Jadwigą Chojnacką, uczestniczyli w edukacyjnej wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Sportu i Turystyki w Centrum Olimpijskim w ramach programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu”. Uczniowie mieli okazję zwiedzić wystawę stałą poświęconą dyscyplinom olimpijskim i polskim olimpijczykom. Następnie uczestniczyli w lekcji muzealnej na temat: „Fizyka w sporcie”, po której udali się do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej na lekcję wiedzy o społeczeństwie.

Czytaj więcej: Centrum Olimpijskie, Sejm, Rynek Starego Miasta

LO Sucharskiego „Brązową Szkołą 2023”!

Biuletyn Informacji Publicznej

Youtube LO Sierpc

Kalendarz

luty 2023
npwścps
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728

Warto odwiedzić

Powiat sierpecki

Kryta pływalnia w Sierpcu

Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu

Ziemia sierpecka

Odwiedza nas

Dziś 3

Wczoraj 114

Tydzień 117

Miesiąc 778

Wizyt wszystkich 141758

Copyright © 2023 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.