3 września 2022 roku w naszej szkole odbyło się Narodowe Czytanie. Podczas tegorocznej XI edycji odczytywanym tekstem literatury pięknej były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Współorganizatorami wydarzenia byli również: Starostwo Powiatowe w Sierpcu oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sierpcu.

Członkowie Szkolnego Teatru LO Sucharskiego w niekonwencjonalny sposób zaprezentowali utwory naszego romantycznego wieszcza. Był to kolaż ballad: „Romantyczność”, „Powrót taty”, „Pani Twardowska” i „Lilie”. Młodzi aktorzy zachwycili publiczność swoją ekspresją sceniczną, świadomością tekstów i piękną dykcją. Widzowie doświadczyli wielu wzruszeń! Niewątpliwie wydarzenie to było ucztą dla duszy! Po zaprezentowaniu ballad odbył się krótki test wiedzy. Za udzielenie poprawnych odpowiedzi słuchacze otrzymali piękne wydanie „Ballad i romansów”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Narodowego Czytania – czytającym, słuchaczom, obserwatorom – za udział w akcji. Szczególne podziękowania kierujemy do Starosty Sierpeckiego – pana Andrzeja Cześnika, Wicestarosty Sierpeckiego – pana Sławomira Olejniczaka, Skarbnika Powiatu Sierpeckiego – pana Zbigniewa Garwackiego, Naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia – pani Bogusławy Lewandowskiej, Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sierpcu – pani Elżbiety Gozdowskiej, uczniów i nauczycieli LO Sucharskiego oraz zaprzyjaźnionych szkół. Dziękujemy, że byliście z nami.

Słowa uznania i serdeczne podziękowania kierujemy do naszych wspaniałych, utalentowanych aktorów: Anny Cyl, Aleksandry Gębskiej, Natalii Babeckiej, Natalii Sawickiej, Wiktorii Cendrowskiej, Jana Brzozowca, Jana Jankowskiego, Magdaleny Prószyńskiej, Wiktorii Czajki, Mikołaja Zakrzewskiego, Natalii Barańskiej, Aleksandry Jankowskiej oraz opiekunów Szkolnego Koła Teatralnego – pani Marleny Boguckiej, ks. Adama Kowalskiego.

Do zobaczenia za rok!

#LOSucharskiegoSierpc
#PowiatSierpecki
#PowiatowaBibliotekaPublicznawSierpcu
#NarodoweCzytanie2022

LO Sucharskiego „Brązową Szkołą 2022”!

Youtube LO Sierpc

wrzesień 2022

Copyright © 2022 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.