W marcu w naszej szkole odbył się konkurs informatyczny pod hasłem „Cyberbezpieczeństwo”. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień informatycznych, stymulowanie aktywności poznawczej młodzieży informatycznie uzdolnionej, rozwijanie twórczego myślenia uczniów i stosowania wiedzy w praktycznym działaniu oraz poszerzenie wiedzy uczniów na temat bezpieczeństwa w internecie.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-III. Łącznie nadesłano 38 prac. Uczniowie mieli do wyboru wykonanie projektu witryny internetowej, plakatu lub infografiki na temat bezpiecznego korzystania z internetu, oraz zagrożeń związanych z korzystaniem z sieci.

Prace oceniło jury w składzie: pani dyrektor Ewa Jancewicz, pani wicedyrektor Alicja Wawrocka-Świeczkowska, pani Katarzyna Walczak, pan Andrzej Kosiński, a ocenie podlegały pomysłowość, estetyka, zastosowane technologie informatyczne.

I miejsce w kategorii strona internetowa zajął uczeń klasy III b – Jakub Brdak,

I miejsce w kategorii plakat zajęła uczennica klasy II b – Natalia Paluszewska,

I miejsce w kategorii prezentacja multimedialna zajęła uczennica klasy II c – Patrycja Lewandowska,

II miejsce w kategorii plakat zajęła uczennica klasy I c – Amelia Marlęga,

II miejsce w kategorii strona internetowa zajął uczeń klasy I b – Dawid Karolewski,

II miejsce w kategorii strona internetowa zajął uczeń klasy I b – Szymon Kozakowski,

III miejsce w kategorii strona internetowa zajął uczeń klasy I b – Bartosz Wiśniewski.

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy, ocenę celującą z informatyki, a autorzy najlepszych prac nagrody rzeczowe.

Konkurs zorganizowali nauczyciele informatyki: pani Katarzyna Walczak, pan Andrzej Kosiński.

LO Sucharskiego „Brązową Szkołą 2024”!

Youtube LO Sierpc

czerwiec 2024

Wizyt wszystkich 202239

Copyright © 2024 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.