16 maja 2022 r. uczniowie klasy I c, II c, III c (profile biotechnologiczno-medyczne z elementami ratownictwa medycznego) wzięli udział w wycieczce naukowej do Warszawy i Powsina.

Głównym celem wyjazdu był udział w zajęciach z nauczycielami akademickimi Centrum Ekologii i Ekofilozofii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, z którym współpracuje nasze Liceum.

Uczniowie uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach laboratoryjnych prowadzonych przez

• prof. dra hab. Jacka Tomczyka nt. „Co zęby mówią o człowieku?”,
  • dr Annę Kram nt. „Osad czynny pod lupą”,
  • dr hab. Krassimirę Makulec nt. „Niewidzialny świat gleby”,
  • dr Aleksandrę Lisowską-Gaczorek nt. „Śladami naszych przodków- bioarcheologia w dobie badań fizykochemicznych”,
  • mgr Macieja Sierakowskiego nt „Szczawiany w herbatach”.

Młodzież mogła nie tylko obejrzeć nowoczesne wyposażenie Centrum Laboratoryjnego Nauk Przyrodniczych UKSW, ale również poczuć się jak przyszli studenci, wykonując ćwiczenia.

W drugiej części wycieczki znalazło się zwiedzanie Ogrodu Botanicznego – Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej PAN w Warszawie-Powsinie. W nim, na powierzchni ponad 30 hektarów, zgromadzono ponad 9 tysięcy gatunków i odmian roślin z różnych części świata i stref klimatycznych. Wiosna jest dobrą porą na zwiedzenie ekspozycji, kiedy kwitnące rośliny zadziwiają szeroką paletą barw. Atrakcją okazała się możliwość zwiedzenia Banku Nasion.

LO Sucharskiego „Brązową Szkołą 2022”!

Youtube LO Sierpc

listopad 2022

Copyright © 2022 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.