foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Liceum Ogólnokształcące

im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

21 października 2021 r. nasi licealiści uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym, które zostało zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Sierpcu. Młodzież miała możliwość obejrzenia filmu pt. „Zdążyć”, który został zrealizowany w ramach projektu pn. „Siebie NIE truję – innych uświadamiam i szanuję”.

Film pt. „Zdążyć” to multimedialne narzędzie w zakresie walki z zagrożeniami narkotykowymi wśród młodzieży. Wyświetlenie filmu zostało poprzedzone wprowadzeniem w tematykę uzależnień. Natomiast po projekcji dokonano analizy filmu, ze zwróceniem uwagi na relacje rodzinne, rówieśnicze, konsekwencje prawne oraz skutki zdrowotne.

Czytaj więcej: Spotkanie profilaktyczne

16 października 2021 r. odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego w ramach Skierniewice Dance Festiwal 2021.

Z przyjemnością i nieskrywaną dumą informujemy, że nasi uczniowie:

  • Lena Jaworska z klasy I c i Sebastian Koziorowski z klasy II c zajęli podwójne II miejsce w kat. pow. 15 C Standard oraz w kat. pow. 15 C Latin;
  • Jan Łukowski z klasy II b wraz z partnerką taneczną – Weroniką Rutkowską zajęli IV miejsce w kat. pow. 15 D Standard oraz VII miejsce w kat. pow. 15 D Latin.

Czytaj więcej: Podwójne srebro Leny i Sebastiana!

13 października 2021 r. w Centrum Kultury i Sztuki odbył się X Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej, zorganizowany przez Starostę Sierpeckiego – pana Andrzeja Cześnika oraz nasze Liceum.

Wśród zaproszonych gości byli: pan Krzysztof Wiśniewski – Mazowiecki Wicekurator Oświaty, pan Andrzej Cześnik – Starosta Sierpecki, pan Sławomir Olejniczak – Wicestarosta Sierpecki, pan Przemysław Burzyński – Przewodniczący Rady Powiatu Sierpeckiego, pan Kamil Różański – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej, pan Zbigniew Garwacki – Skarbnik Powiatu Sierpeckiego, pani Bogusława Lewandowska – Naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia, ks. kan. Józef Łozecki – Dziekan Sierpecki, ks. kan. Sławomir Zalewski – proboszcz parafii farnej, pan Piotr Podlaski – Prezes Oddziału Powiatowego ZNP, pan Józef Mróz – Przewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”.

Czytaj więcej: X Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

 

Sztafetowe Biegi Przełajowe odbyły się w tym roku na "Zatorzu". Nowe miejsce rozgrywania zawodów okazało się dla naszych biegaczy szczęśliwe. Chłopcy w składzie: Sebastian Twardowski z kl. III b; Igor Lemański, Jakub Obrębski, Mateusz Motylewski z klasy III c; Kamil Dobies i Kacper Listkowski z klasy III f zajęli wysokie V miejsce w wojewódzkim półfinale zawodów. W skład drużyny jako zawodnik rezerwowy wszedł również Jan Rochowicz z klasy III c.

Czytaj więcej: Sukcesy w Sztafetowych Biegach Przełajowych

10 października 2021 r. w Pruszkowie odbył się Międzynarodowy Turniej Tańca Sportowego TOP DANCE OPEN 2021.

Z przyjemnością i nieskrywaną dumą informujemy, że nasi uczniowie:

  • Lena Jaworska z klasy I c i Sebastian Koziorowski z klasy II c zajęli podwójne V miejsce w kat. pow. 15 C Latin oraz w kat. 15 C Standard;
  • Małgorzata Łukowska (uczennica z klasy II a) wraz z partnerem tanecznym – Kacprem Sławińskim zajęli VI miejsce w kat. pow. 15 C Latin oraz VIII miejsce w kat. pow. 15 D Standard.

Warto dodać, że w turnieju uczestniczyło 19 par.

Czytaj więcej: Brawo Lena, Sebastian, Małgorzata!

W piątek, 8 października 2021 r. silna ekipa z naszej Szkoły wzięła udział w półfinale wojewódzkim Indywidualnych Biegów Przełajowych. Startowaliśmy w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 2002-2004 oraz 2005-2006: Oliwia Drzewiecka – IV miejsce, Gabrysia Grzembska – V miejsce, Kinga Szumańska – IX miejsce, Oliwia Wróblewska – XIII miejsce, Izabela Jęczarek – XV miejsce, Natalia Barańska, Ola Deka, Maja Listkowska, Maja Gadomska, Julia Grzelecka, Zuzanna Kanty, Kamila Różańska, Sylwia Korpolińska, Wiktoria Laskowska, Ola Michna, Lidia Nowakowska, Natalia Paluszewska, Ola Pawlikowska.

Czytaj więcej: Kolejne sukcesy naszych sportowców

Klip promocyjny szkoły

Kalendarz

październik 2021
npwścps
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Warto odwiedzić

Powiat sierpecki

Kryta pływalnia w Sierpcu

Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu

Ziemia sierpecka

Odwiedza nas

Dziś 87

Wczoraj 107

Tydzień 545

Miesiąc 2322

Wizyt wszystkich 89255

Copyright © 2021 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.