foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Liceum Ogólnokształcące

im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Droga Ósmoklasistko
Drogi Ósmoklasisto

Jeśli chcesz:

  • zdobyć wiedzę niezbędną na studia, jakie sobie wymarzysz;
  • rozwijać swoje zdolności;
  • współpracować z ciekawymi ludźmi

– zapraszamy do klasy humanistyczno-prawnej z elementami psychologii, politechnicznej, medycznej z elementami ratownictwa medycznego i rehabilitacji, biznesowej z elementami ekonomii w praktyce lub językowej.

Czytaj więcej: Rekrutacja 2022/2023

23 maja 2022 r. rozpoczynamy „Tydzień Turecki”. Przedsięwzięcie wpisuje się w projekt pt. „We will build a new school with smart technology” (program Erasmus+, Akcja 2: Edukacja Szkolna, Partnerstwa współpracy szkół). Ponadto jest bezpośrednim przygotowaniem do pobytu w Turcji w dniach 30 maja - 3 czerwca 2022 r., podczas którego wspólnie z uczniami ze szkół partnerskich:

  • Colegiul Național „George Coșbuc” Năsăud
  • Liceo Statale „Pascasino” Marsala
  • Bursa Hazar Koleji
  • Soug Kiril Pejcinovik w Tetovo

nasi licealiści będą kontynuować realizację kolejnych zadań w ramach projektu pt. „We will build a new school with smart technology”.

20 maja 2022 r. odbyło się spotkanie z psychologiem panią Aleksandrą Zalewską, mające charakter edukacyjno-informacyjny z zakresu promocji zdrowia psychicznego. Zajęcia poruszały tematykę depresji, samobójstw na poziomie terminologii tych zjawisk, przyczyn i objawów. Ponadto pani Aleksandra Zalewska wskazała uczniom, jak sobie radzić, kiedy zauważymy objawy depresji u siebie lub bliskich i gdzie można zwrócić się o pomoc. Uczniowie otrzymali też przestrzeń na dyskusję i zadawanie pytań.

Czytaj więcej: Spotkanie z zakresu promocji zdrowia psychicznego

18 maja 2022 r. członkowie Szkolnej Drużyny PCK im. Adama Jaworskiego przeprowadzili warsztaty z zakresu praktycznej znajomości udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łukomiu.

Podczas zajęć nasi licealiści: Piotr Czajkowski, Daniel Domański, Julia Radomska, Natalia Nowakowska oraz Kinga Guzowska, zapoznali uczniów z procedurami postępowania w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu oraz sposobami zachowania się w przypadku zawału serca, udaru mózgu, omdleń czy zranień.

Czytaj więcej: Pierwsza pomoc przedmedyczna - uczę się pomagać innym

 

13 maja 2022 r. w Centrum Kultury i Sztuki odbyły się eliminacje powiatowe 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W tym roku tematem przewodnim był „Rok romantyzmu polskiego”. Naszą szkołę reprezentowała Nadia Chochlińska z klasy III c. Uczennica zdobyła 1. miejsce i tym samym będzie reprezentowała nasze Liceum w eliminacjach wojewódzkich w Domu Kultury Ursynów.

Gratulujemy!

Młoda recytatorka przygotowywała się do konkursu pod kierunkiem polonistki - pani Marleny Boguckiej.

Klip promocyjny szkoły

Kalendarz

maj 2022
npwścps
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Warto odwiedzić

Powiat sierpecki

Kryta pływalnia w Sierpcu

Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu

Ziemia sierpecka

Odwiedza nas

Dziś 69

Wczoraj 98

Tydzień 69

Miesiąc 2576

Wizyt wszystkich 111061

Copyright © 2022 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.