foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Liceum Ogólnokształcące

im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

29 kwietnia 2022 r. w naszym Liceum odbyła się uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły 74 uczniom klas trzecich. W uroczystości uczestniczyli również: pan Andrzej Cześnik – Starosta Sierpecki, pani Bogusława Lewandowska – Naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia, pani Aneta Musiałowska – Przewodnicząca Rady Rodziców, pan Piotr Podlaski – Prezes Oddziału ZNP w Sierpcu. Był to dzień wyjątkowy zarówno dla absolwentów, jak i ich wychowawców, nauczycieli, rodziców – czas refleksji, podsumowań.

Pani dyrektor Ewa Jancewicz gratulowała absolwentom ich dojrzałości, osiągnięcia wysokich wyników w nauce, sukcesów na niwie naukowej i sportowej oraz życzyła wiary we własne siły i umiejętności, mądrego wykorzystania wiedzy w dorosłym życiu, wielu sukcesów, odkrywania pasji i realizowania marzeń, radości z życia i oczywiście powodzenia na egzaminie maturalnym. Podziękowała abiturientom za to, że starali się traktować pobyt w naszej szkole nie tylko jako przepustkę do egzaminu maturalnego i na wyższe studia, ale wykorzystali Liceum jako miejsce do pozytywnego działania.

Pan Andrzej Cześnik – Starosta Sierpecki, odnosząc się do wyników osiągniętych przez uczniów LO, wyraził satysfakcję i zadowolenie z sukcesów szkoły. Życzył dużo szczęścia i pomyślności w realizowaniu swoich marzeń i pragnień oraz osiągnięcia wysokich wyników z egzaminów maturalnych, które dadzą możliwość spełnienia edukacyjnych i zawodowych ambicji, będą początkiem pomyślnych perspektyw.

Po uroczystym złożeniu przez absolwentów ślubowania i pożegnaniu się ze sztandarem szkoły zostały wręczone: Nagroda Starosty Sierpeckiego, Nagrody Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego, listy pochwalne dla uczniów, listy gratulacyjne dla rodziców, nagrody książkowe za ukończenie szkoły z wyróżnieniem oraz szczególne osiągnięcia w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, medale za osiągnięcia sportowe, nagrody za zaangażowanie w różne przedsięwzięcia realizowane w naszym Liceum.

Nagrodę Starosty Sierpeckiego otrzymała: Małgorzata Jankowska.

Nagrody Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego otrzymały:

 • Małgorzata Jankowska –  Najlepszy Humanista 2022
 • Amelia Nadratowska – Najlepszy Matematyk 2022
 • Milena Bieńkowska – Najlepszy Przyrodnik 2022

Listy pochwalne – decyzją Rady Pedagogicznej – otrzymali:

 • z klasy III e: Joanna Adamczyk
 • z klasy III f: Antonina Dąbrowska, Małgorzata Jankowska, Amelia Nadratowska, Marcin Wojciechowski
 • z klasy III g: Milena Bieńkowska, Daria Gajewska, Malwina Skrzyńska

Rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali listy gratulacyjne.

Świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe za ukończenie szkoły z wyróżnieniem otrzymali:

 • z klasy III e: Joanna Adamczyk, Sylwia Sawicka
 • z klasy III f: Małgorzata Jankowska, Amelia Nadratowska, Marcin Wojciechowski, Antonina Dąbrowska, Julia Polowiec, Amelia Zdziarska
 • z klasy III g: Malwina Skrzyńska, Milena Bieńkowska, Daria Gajewska, Klaudia Liszewska, Aleksandra Bartkowska, Natalia Durzyńska, Joanna Wolska, Magdalena Stachurska, Agata Janiszewska, Weronika Machulska, Natalia Misztal.

Potem zostały wręczone nagrody książkowe za:

 • reprezentowanie szkoły w konkursach polonistycznych: Małgorzata Jankowska
 • reprezentowanie szkoły w konkursach języka angielskiego: Małgorzata Jankowska, Amelia Nadratowska, Marcin Wojciechowski, Julia Polowiec
 • reprezentowanie szkoły w konkursach matematycznych: Małgorzata Jankowska, Amelia Nadratowska, Marcin Wojciechowski, Julia Polowiec, Mateusz Rzeszotarski, Kamil Sławiński
 • reprezentowanie szkoły w konkursach historycznych: Marcin Wojciechowski
 • reprezentowanie szkoły w konkursach biologicznych: Milena Bieńkowska
 • reprezentowanie szkoły w konkursach chemicznych: Milena Bieńkowska, Agata Kluczewska
 • zaangażowanie w działalność Szkolnego Koła Teatralnego: Alicja Lewandowska, Katarzyna Kraska, Weronika Samoraj, Weronika Siwińska, Hubert Lewandowski
 • zaangażowanie w życie szkoły: Weronika Samoraj, Małgorzata Jankowska, Marcin Wojciechowski, Malwina Skrzyńska, Mateusz Skrzyński
 • pracę wolontariacką: Marcin Wojciechowski, Joanna Adamczyk, Sylwia Sawicka, Klaudia Pąśko, Agata Kluczewska, Natalia Śmigielska, Dominika Kaczyńska.

Ponadto Jakub Dołasiński otrzymał nagrodę za zajęcie I miejsca w konkursie na logo projektu Erasmusa+ realizowanego przez naszą szkołę.

Super czytelnikiem roku szkolnego 2021/2022 została Natalia Śmigielska.

Medale za godne reprezentowanie szkoły w latach 2019-2022 otrzymali: Alicja Lewandowska, Kamil Dobies, Filip Ikier, Jakub Dołasiński, Kacper Listkowski, Mikołaj Marlęga, Kamil Sławiński, Kamil Sowiński, Szymon Witkowski. Zaś dyplomy: Monika Tępińska, Filip Dąbrowski, Adam Kacperski, Mateusz Rzeszotarski, Marcin Wojciechowski.

Wychowawcy klas trzecich: pani Marlena Bogucka, pani Jadwiga Chojnacka, pani Aleksandra Listkowska, wręczyli również swoje nagrody. Abiturki otrzymały: w klasie III e – Alicja Lewandowska; w klasie III f – Małgorzata Jankowska; w klasie III g – Malwina Skrzyńska. Abiturki Dyrektora Szkoły otrzymali: Amelia Nadratowska, Kacper Listkowski, Weronika Samoraj.

Pani Agata Jaworska wręczyła podziękowania za działalność charytatywną i społeczną w ramach działań Fundacji – DAM siebie. Otrzymały je najbardziej zasłużone wolontariuszki: Weronika Machulska, Klaudia Pąśko.

Po wręczeniu listów pochwalnych i gratulacyjnych, nagród, medali, dyplomów, Abiturek, nadszedł moment, kiedy poszczególni uczniowie otrzymali świadectwa ukończenia liceum.

Pani dyrektor Ewa Jancewicz podziękowała rodzicom za życzliwość, współpracę i zaangażowanie w życie naszego Liceum, a w szczególności za pomoc w realizacji zadań organizacyjnych i wychowawczych. Indywidualne podziękowania otrzymali: państwo Lilla i Mirosław Nadratowscy, pani Sylwia Skrzyńska, pani Katarzyna Szymańska, pani Renata Konieczkowska.

Wiele ciepłych słów skierowali do maturzystów pani Aneta Musiałowska – Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Piotr Czajkowski – przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, życząc im pomyślności w realizowaniu swoich marzeń i planów oraz osiągnięcia wysokich wyników z egzaminów maturalnych.

Z pewnością był to dzień szczególny, pełen wrażeń i wspomnień, który zakończył się muzycznym akcentem przygotowanym przez Izę Wiśniewską, Roksanę Musiałowską, Julię Żuchowską. Ponadto uczniowie otrzymali niespodziankę od swoich wychowawców, która została zapisana na imiennych liściach przypiętych do dekoracji. Mamy nadzieję, że dzisiejsza uroczystość zapadnie długo w pamięci tegorocznych abiturientów. Może po latach z „łezką w oku” wspomną tych, którzy tu zostali: nauczycieli i wychowawców, pracowników szkoły, młodszych kolegów i młodsze koleżanki. W Liceum zrodziły się bowiem wielkie odkrycia swoich zainteresowań, talentów i pasji, emocje, przyjaźnie i wspaniałe uczucia.

LO Sucharskiego „Brązową Szkołą 2023”!

Biuletyn Informacji Publicznej

Youtube LO Sierpc

Kalendarz

grudzień 2023
npwścps
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Warto odwiedzić

Powiat sierpecki

Kryta pływalnia w Sierpcu

Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu

Ziemia sierpecka

Odwiedza nas

Dziś 4

Wczoraj 88

Tydzień 441

Miesiąc 643

Wizyt wszystkich 174036

Copyright © 2023 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.