12 kwietnia 2022 r. w naszym Liceum odbył się Konkurs Piosenki Obcojęzycznej ABBA MANIA pod patronatem honorowym Starosty Powiatu Sierpeckiego – pana Andrzeja Cześnika.

Uczniowie szkół podstawowych oraz szkół średnich mieli okazje zaprezentować się w piosenkach znanego w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych szwedzkiego zespołu ABBA, którego muzyka kojarzy się głównie młodemu pokoleniu z filmu muzycznego „Mamma Mia”. Historię zespołu  i zapowiedzi wykonawców przedstawiły w języku angielskim uczennice klasy III f – Antosia i Małgosia oraz uczennica klasy III b – Amelka.

Po wysłuchaniu 14. piosenek zespołu ABBA jury w składzie: Dorota Nawrocka, Eliza Ocicka, Andrzej Wojtas, Piotr Czajkowski przyznali nagrody:

- w kategorii szkół podstawowych:

• I nagroda – Aleks Górecki, I Prywatna Szkoła Podstawowa w Sierpcu
  • II nagroda – Zofia Jagodzińska, I Prywatna Szkoła Podstawowa w Sierpcu
  • II nagroda – Julia Olszewska, Szkoła Podstawowa im. Zygmunta Padlewskiego w Bledzewie
  • III nagroda – zespół FOUR SINGERS, I Prywatna Szkoła Podstawowa w Sierpcu

- w kategorii szkół średnich:

• I nagroda – Weronika Samoraj, LO Sucharskiego Sierpc
  • I nagroda – Anna Cyl, LO Sucharskiego Sierpc
  • II nagroda – Zofia Wieluńska, Collegium Leonium
  • II nagroda – Julia Mikołajczyk, LO Sucharskiego Sierpc

Nagrodę Publiczności otrzymała Antonina Dąbrowska  uczennica LO Sucharskiego Sierpc.

Szczególne podziękowania dla nauczycieli i opiekunów uczestników konkursu.

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej ABBA MANIA przygotowały panie: Agata Jaworska, Jadwiga Chojnacka.

LO Sucharskiego „Brązową Szkołą 2022”!

Youtube LO Sierpc

listopad 2022

Copyright © 2022 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.