W listopadzie oraz grudniu 2021 r. nauczyciele naszego Liceum, w ramach projektu: „Pilotażowe wdrożenie modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą (SCWEW)”, skorzystali z szeregu konsultacji oraz zajęć pokazowych. Ich celem było rozwijanie kompetencji w zakresie nauczania dzieci i młodzieży ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi. Podczas spotkań zostały omówione m.in. następujące zagadnienia:

• „Ocenianie uczniów ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi”
  • „Tworzenie dokumentacji szkolnej - IPET, WOPF, Indywidualny Program Nauczania”
  • „Kreatywne tworzenie pomocy dydaktycznych”
  • „Praktyczne wykorzystanie pomocy dydaktycznych w pracy z uczniami ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi”
  • „Specjalistyczny sprzęt wykorzystywany w pracy z uczniem o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych - zastosowanie w praktyce”
  • „Zaburzenia na tle seksualnym - skuteczna pomoc”
  • „Jak radzić sobie z agresją i autoagresją ucznia”
  • „Zaburzenia widzenia, a problemy szkolne - Jak zdiagnozować problemy szkolne?”
  • „Rehabilitacja w zaburzeniach rozwojowych”
  • „Metody i formy pracy z uczniem z zespołem Aspergera”
  • „Wzmacnianie poczucia własnej wartości i wzrost samooceny”
  • „Jak motywować uczniów do nauki - niekonwencjonalne rozwiązania powszechnego problemu”
  • „Trening radzenia sobie ze stresem - fobia szkolna”
  • „Wsparcie rodzica dziecka ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi”.

Nasza szkoła, wraz ze specjalistami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sierpcu, wypracowała wiele rozwiązań, w tym szczególnie dla uczniów ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi. Każde z tych rozwiązań przyczyni się do poprawy jakości kształcenia w Liceum.

#SpecjalnyOśrodekSzkolnoWychowawczywSierpcu
#SCWEW
#OśrodekRozwojuEdukacji
#StarostwoPowiatowewSierpcu
#LOSucharskiegoSierpc

Klip promocyjny szkoły

styczeń 2022

Copyright © 2022 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.