Nasi uczniowie, po raz kolejny, uczestniczyli w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej OLIMPUS. Cieszy się ona dużym zainteresowaniem naszych licealistów, którzy osiągają w niej coraz większe sukcesy. Olimpiada poszerza program nauczania w zakresie matematyki, urozmaica zajęcia oraz stanowi zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy i umiejętności uczniów.

Radość budzi fakt, że nasi uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w konkursach z matematyki. Aby się do nich przygotować wytrwale i efektywnie pracują pod okiem nauczycieli podczas zajęć dodatkowych w szkole oraz samodzielnie w domu.

Właśnie osiągnęliśmy kolejny – duży sukces. Mamy aż 6. laureatów Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej OLIMPUS – w sesji jesiennej!

Z wielką przyjemnością i nieskrywaną dumą informujemy, że laureatami zostali uczniowie pani Beaty Zdrojewskiej:

- z klasy III f (profil politechniczny):

• Amelia Nadratowska – III miejsce w Polsce
  • Kamil Sławiński – VII miejsce w Polsce
  • Marcin Wojciechowski – XII miejsce w Polsce
  • Małgorzata Jankowska – XIV miejsce w Polsce;

- z klasy I c (profil biotechnologiczno-medyczny z elementami ratownictwa medycznego):

• Maja Laskowska – X miejsce w Polsce
  • Adrian Jastrzębski – XII miejsce w Polsce.

Warto dodać, że 61 naszych licealistów otrzymało dyplom uznania! Ponadto najwyższe wyniki w poszczególnych grupach wiekowych w naszej szkole uzyskali:

• Maja Laskowska – wśród uczniów klas pierwszych; klasa I c (profil biotechnologiczno-medyczny z elementami ratownictwa medycznego) – nauczyciel matematyki: pani Beata Zdrojewska;
  • Natalia Barańska – wśród uczniów klas drugich; klasa II c (profil biotechnologiczno-medyczny z elementami ratownictwa medycznego) – nauczyciel matematyki: pani Aneta Wasilewska;
  • Oliwia Misztal – wśród uczniów klas trzecich po szkole podstawowej; klasa III b (profil politechniczny) – nauczyciel matematyki: pani Beata Zdrojewska;
  • Amelia Nadratowska – wśród uczniów klas trzecich po gimnazjum; klasa III f (profil politechniczny) – nauczyciel matematyki: pani Beata Zdrojewska.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów matematycznych!

Klip promocyjny szkoły

styczeń 2022

Copyright © 2022 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.