15 listopada 2021 r. odbył się Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr”, którego głównym celem jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

Zadania w konkursie „Bóbr” są związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnorodnych zastosowań i przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i matematyka. Niektóre zadania dotyczą budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego. Zadania często są związane również z kulturą i językiem. Wiele zadań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnościami algorytmicznego myślenia.

Do konkursu przystąpiło 11. naszych licealistów:

• z klasy I b: Bartosz Laszkowski;
  • z klasy II a: Olaf Wiśniewski;
  • z klasy II c: Natalia Barańska, Maja Kozakiewicz;
  • z klasy II b: Norbert Barański, Paweł Kwasiborski, Przemysław Śmigielski;
  • z klasy III a: Eryk Rogowski;
  • z klasy III b: Julia Dudzińska, Amelia Kossowska, Julia Żuchowska.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem pana Andrzeja Kosińskiego i pani Katarzyny Walczak.

Klip promocyjny szkoły

listopad 2021

Copyright © 2021 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.