foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Liceum Ogólnokształcące

im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

13 października 2021 r. w Centrum Kultury i Sztuki odbył się X Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej, zorganizowany przez Starostę Sierpeckiego – pana Andrzeja Cześnika oraz nasze Liceum.

Wśród zaproszonych gości byli: pan Krzysztof Wiśniewski – Mazowiecki Wicekurator Oświaty, pan Andrzej Cześnik – Starosta Sierpecki, pan Sławomir Olejniczak – Wicestarosta Sierpecki, pan Przemysław Burzyński – Przewodniczący Rady Powiatu Sierpeckiego, pan Kamil Różański – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej, pan Zbigniew Garwacki – Skarbnik Powiatu Sierpeckiego, pani Bogusława Lewandowska – Naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia, ks. kan. Józef Łozecki – Dziekan Sierpecki, ks. kan. Sławomir Zalewski – proboszcz parafii farnej, pan Piotr Podlaski – Prezes Oddziału Powiatowego ZNP, pan Józef Mróz – Przewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”.

Swoją obecnością zaszczycili nas dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy: Zespołu Szkół Nr 1, Zespołu Szkół Nr 2, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Ogniska Pracy Pozaszkolnej, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Centrum Kształcenia Zawodowego, Powiatowego Zespołu Jednostek Budżetowych, Wydziału Oświaty i Zdrowia oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół podstawowych.

Uroczystość rozpoczęła się spektaklem teatralnym pt. „Słowa!”, który został przygotowany przez Szkolne Koło Teatralne LO Sucharskiego pod kierunkiem pani Marleny Boguckiej, ks. Adama Kowalskiego. Spektakl w nieszablonowy sposób prezentował historię o sile ludzkich słów. Nauczyciel jest mistrzem słowa. Słowa mają potężną moc – mogą uskrzydlić bądź jak cichy zabójca, wbić nóż w plecy. Zajęcia lekcyjne, są niczym planety, na których nauczyciel „wysyła energię” swoim wychowankom. Młodzi aktorzy zaprezentowali również to, jak ważne znaczenie mają słowa w tekstach literackich.

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej stały się okazją do złożenia życzeń; podziękowań za trud i pracę włożoną w kształtowanie umysłów uczniów, rozwijanie ich pasji i zainteresowań; gratulacji za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze oraz uhonorowania nauczycieli. W czasie uroczystości nauczycielom wręczono nagrody Starosty Sierpeckiego. Wśród wyróżnionych byli nauczyciele naszego Liceum – pani Marlena Bogucka (nauczycielka języka polskiego) oraz pan Marek Listkowski (nauczyciel wychowania fizycznego). Dyrektorzy poszczególnych szkół także przyznali nagrody nauczycielom. Pani Ewa Jancewicz – Dyrektor Liceum – wręczyła nagrodę: panu Jarosławowi Czarnomskiemu – nauczycielowi geografii, podstaw przedsiębiorczości, edukacji dla bezpieczeństwa; ks. Adamowi Kowalskiemu – nauczycielowi religii; pani Magdalenie Krasińskiej – nauczycielce chemii; pani Katarzynie Łukowskiej – nauczycielce języka angielskiego; panu Grzegorzowi Radomskiemu – nauczycielowi historii, wiedzy o społeczeństwie; pani Małgorzacie Szlom – nauczycielowi bibliotekarzowi; pani Marzannie Urbańskiej – nauczycielce biologii. Ponadto nauczycielom, którzy w roku szkolnym 2020/2021 zdobyli wyższy stopień awansu zawodowego złożono gratulacje. Wśród nich – pani Justynie Obrębskiej nauczycielowi wspomagającemu w naszym Liceum.

W czasie uroczystości pan Krzysztof Wiśniewski – Mazowiecki Wicekurator Oświaty – poinformował, że pani Ewie Jancewicz została przyznana nagroda Mazowieckiego Kuratora Oświaty, która będzie wręczona 26 października 2021 r.

Klip promocyjny szkoły

Kalendarz

listopad 2021
npwścps
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Warto odwiedzić

Powiat sierpecki

Kryta pływalnia w Sierpcu

Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu

Ziemia sierpecka

Odwiedza nas

Dziś 80

Wczoraj 120

Tydzień 671

Miesiąc 2850

Wizyt wszystkich 93054

Copyright © 2021 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.