foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Liceum Ogólnokształcące

im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Życie to raj, do którego klucze są w naszych rękach”
Fiodor Dostojewski

 

Kochani Abiturienci,

30 kwietnia 2021 r. miał być dniem wyjątkowym zarówno dla Was, jak i Waszych wychowawców, nauczycieli i rodziców. Czasem refleksji i wspomnień. Czasem podsumowań, gratulacji, podziękowań i wspólnego świętowania. Czasem radości i dumy z Waszych wspaniałych, licznych osiągnięć. Dzisiaj cieszyć się i świętować będziemy osobno, ale na pewno myśląc o sobie i przyjaciołach, wracając myślą również do trzech lat spędzonych w murach naszego Liceum. Mimo tych odmiennych okoliczności jest to nadal Wasz dzień – z tą jednak różnicą, że wyjątkowy i szczególny inaczej…

Drodzy Maturzyści,

dziś kończy się pewien etap Waszego życia. Dla każdego z Was był to nie tylko czas przyswajania wiedzy, ale również okazja przygotowania się do startu w dorosłe życie, odkrywania swoich zainteresowań, talentów i pasji, wspaniałych inicjatyw, kształtowania osobowości. Czas radości i szczęścia, sukcesów, ale też porażek, smutku i żalu. To w końcu czas wchodzenia w dorosłość, dokonywania pierwszych ważnych życiowych decyzji, budowania własnej tożsamości, zawierania trwałych przyjaźni i przeżywania młodzieńczych miłości. Na pewno nie był to czas stracony. Wasze zaangażowanie, pomysłowość i kreatywność przyczyniły się do osiągnięcia sukcesów naukowych i sportowych oraz na trwałe wpisały się złotymi zgłoskami w historię naszego Liceum. Z dumą gratuluję Wam wszystkich osiągnięć i jednocześnie dziękuję za godne reprezentowanie naszej Szkoły podczas olimpiad, konkursów, przeglądów artystycznych, zawodów sportowych. Dziękuję za wspaniałą atmosferę, wyjątkowy klimat, za wiele ciekawych inicjatyw oraz działalność charytatywną, a przede wszystkim za otwarcie na potrzeby drugiego człowieka. Dziękuję za wspólne kreowanie i umacnianie wizerunku szkoły aktywnej, twórczej i otwartej. Dziękuję, że często kierowaliście się myślą Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego: „jesteśmy cząstką w zespole, z niego płynie nasza siła”.

 

Drodzy Abiturienci,

przed Wami kolejny etap życia. Patrzycie na swoje życie z nadzieją, z pięknymi planami, marzeniami, ale i z ogromnym niepokojem. Zapewne zadajecie sobie wiele pytań: jaki będzie egzamin maturalny? co przyniesie przyszłość? jak odnaleźć się we współczesnym świecie? jak nadać życiu sens? Macie wiele wątpliwości, przeżywacie wiele rozterek. Jeśli mogę Wam coś poradzić:

Idźcie przez całe życie z takim samym zapałem i entuzjazmem, jaki czuliście w sercach przez ostatnie trzy lata. Nie rezygnujecie z marzeń i planów, pamiętając, że każdy z Was ma ważną rolę do spełnienia. Nie patrzcie wstecz, ale i nie zapominajcie o tych, którzy Was ukształtowali. Nigdy nie traćcie nadziei ani wiary we własne siły i w możliwości drugiego człowieka. Pamiętajcie, że oprócz nabytej wiedzy i umiejętności, o wartości człowieka decyduje to, co ma w sercu i czym potrafi dzielić się z innymi. Nigdy więc nie stawiajcie „mieć” nad „być”, bo nawet egzamin maturalny, który Was czeka, nie dorównuje swoją wagą egzaminowi z życia, który będziecie zdawać każdego dnia.

 

Drodzy Maturzyści!

Życzę Wam wiary we własne siły i umiejętności, mądrego wykorzystania wiedzy w dorosłym życiu, wielu sukcesów, odkrywania pasji i realizowania marzeń, radości z życia. Życzę, aby to, co trudne przychodziło Wam z łatwością, a to co niewykonalne – było dla Was jedynie drobną przeszkodą na drodze dochodzenia do sukcesów.  Życzę, aby osiągnięte przez Was wyniki na egzaminie maturalnym stały się nie tylko potwierdzeniem rzetelnej wiedzy, ale pozwoliły Wam przekroczyć kolejny próg w edukacji – wkroczyć w świat wartości uniwersyteckich i życia uczelni wyższych. Życzę, abyście zdobytą wiedzę wykorzystali w przyszłości podczas dokonywanych wyborów dalszej drogi kariery, abyście umieli ją pożytkować w dorosłym życiu. Życzę, abyście w podróży zwanej życiem na swojej drodze spotykali ludzi mądrych i życzliwych, którzy będą Was wspierać w realizacji ambitnych planów. Życzę Wam cudownej podróży w przyszłość z bagażami dobroci, przyjaźni i miłości. Budujcie nowy, lepszy świat!

W życiu szkoły bardzo ważną rolę odgrywają również Rodzice. Wszystkim Państwu serdecznie dziękuję za życzliwość, współpracę i zaangażowanie w życie naszego Liceum, a w szczególności za pomoc w realizacji zadań organizacyjno-wychowawczych. Wyrazy wdzięczności składam w szczególności: Pani Alinie Olszewskiej, Pani Annie Biegańskiej, Państwu Milenie i Michałowi Petrykowskim.

 

Kochani Abiturienci,
pamiętajcie jest to Wasz dzień – wyjątkowy i szczególny…

Powodzenia!

Ewa Jancewicz
Dyrektor
Liceum Ogólnokształcącego
mjra Henryka Sucharskiego
w Sierpcu

 

Uczniowie wyróżnieni i nagrodzeni:

Nagroda Starosty Sierpeckiego została przyznana Michałowi Olszewskiemu.

Nagrody Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego otrzymują:

Michał Olszewski – „Primus Inter Pares” 2021
Barbara Kubacka  – „Primus Inter Pares” 2021
Julia Kruk – Najlepszy Matematyk 2021
Aleksandra Stachurska – Najlepszy Matematyk 2021

Listy pochwalne otrzymują: Michał Olszewski, Magdalena Petrykowska, Julia Bartnicka, Alicja Koszczuk, Aleksandra Stachurska, Beata Tępińska, Kinga Parulska, Julia Kruk, Sylwia Mączewska, Barbara Kubacka. Rodzice wyróżnionych uczniów otrzymują listy gratulacyjne: Alina i Tomasz Olszewscy, Milena i Michał Petrykowscy, Magdalena i Bogdan Bartniccy, Agnieszka i Mariusz Koszczukowie, Joanna i Dariusz Stachurscy, Adela i Sławomir Tępińscy, Alina i Stanisław Parulscy, Karolina i Grzegorz Krukowie, Ewa i Krzysztof Mączewscy, Iwona i Czarek Kubaccy.

Świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe za ukończenie szkoły z wyróżnieniem otrzymują:

z klasy III a:

 • Michał Olszewski – średnia ocen 5,29
 • Magdalena Petrykowska – średnia ocen 5,22
 • Julia Bartnicka – średnia ocen 5,17
 • Alicja Koszczuk – średnia ocen 5,06

z klasy III b:

 • Aleksandra Stachurska – średnia ocen 5,18
 • Beata Tępińska – średnia ocen 5,17
 • Kinga Parulska – średnia ocen 5,11
 • Julia Kruk – średnia ocen 5,06
 • Sylwia Mączewska – średnia ocen 5,06
 • Barbara Kubacka – średnia ocen 5,05
 • Julia Paw – średnia ocen 4,95
 • Zuzanna Sokołowska – średnia ocen 4,87
 • Natalia Rutkowska – średnia ocen 4,82
 • Kinga Kwaśniewska – średnia ocen 4,76
 • Dorota Jeżewska – średnia ocen 4,75

Nagrody książkowe za:

 • udział w olimpiadach, konkursach przedmiotowych, konkursach recytatorskich:
  Michał Olszewski, Karolina Lisiecka, Julia Bartnicka, Alicja Koszczuk, Magdalena Petrykowska, Jakub Sokołowski, Julia Kruk, Barbara Kubacka, Aleksandra Stachurska, Sylwia Mączewska, Natalia Rutkowska, Karolina Łukasiak, Jakub Cecelski, Weronika Kwiatkowska, Dorota Jeżewska, Beata Tępińska, Jakub Grączewski, Kinga Parulska, Julia Paw, Zuzanna Sokołowska;
 • 100% frekwencję: Julia Kruk;
 • zaangażowanie w życie szkoły: Magdalena Petrykowska, Alicja Koszczuk, Mateusz Biegański, Mateusz Mocki, Weronika Kwiatkowska, Aleksandra Stachurska, Kamil Tłusty;
 • pracę w Samorządzie Uczniowskim: Magdalena Petrykowska, Alicja Koszczuk;
 • zaangażowanie w pracę wolontariacką: Beata Tępińska, Kinga Parulska, Jakub Cecelski, Karolina Dolacka.

Medale za godne reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych w latach 2018-2021: Julia Bartnicka, Karolina Lisiecka, Michał Olszewski, Mateusz Mocki, Mateusz Jaworski, Łukasz Szczerbiak, Barbara Kubacka, Kinga Kwaśniewska, Weronika Kwiatkowska, Kinga Parulska, Julia Paw, Natalia Rutkowska, Beata Tępińska.

Abiturki, których fundatorem jest Rada Rodziców, otrzymują:

 • Dyrektora Liceum: Michał Olszewski, Barbara Kubacka, Magdalena Petrykowska;
 • wychowawcy klasy III a: Alicja Koszczuk – gospodarz klasy;
 • wychowawcy klasy III b: Kinga Parulska – gospodarz klasy;
 • nauczycieli wychowania fizycznego dla najlepszego sportowca: Mateusz Mocki, Weronika Kwiatkowska.

 

Gratulujemy!
Jesteśmy z Was dumni!
Do zobaczenia…
 

© Copyright by LO Sucharskiego Sierpc

Klip promocyjny szkoły

Kalendarz

listopad 2021
npwścps
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Warto odwiedzić

Powiat sierpecki

Kryta pływalnia w Sierpcu

Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu

Ziemia sierpecka

Odwiedza nas

Dziś 76

Wczoraj 120

Tydzień 667

Miesiąc 2846

Wizyt wszystkich 93050

Copyright © 2021 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.