foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Liceum Ogólnokształcące

im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Instytut Badań Egzaminacyjnych opublikował wskaźniki edukacyjnej wartości dodanej (EWD) dla szkół ponadpodstawowych dla lat 2018-2020. Są to kolejno: wskaźnik humanistyczny, z języka polskiego, matematyczno-przyrodniczy i matematyczny, które ukazują efektywności nauczania w danej szkole.

Badanie EWD polega na porównaniu „poziomu na wejściu” (w przypadku liceów wyników egzaminu gimnazjalnego) i „poziomu na wyjściu” (wyników egzaminu maturalnego). Dodatnia wartość wskaźnika dla danej szkoły wskazuje na ponadprzeciętną efektywność nauczania w skali kraju, natomiast ujemna – na efektywność niższą niż przeciętna.

EWD pokazuje, czy w danej szkole uczeń poszerzy swoją wiedzę, rozwinie zainteresowania i doskonali umiejętności, czy też nie. Czy i w jakim stopniu szkoła będzie mu w tym pomagać lub przeszkadzać? Czy szkoła potrafi dobrze przygotować do egzaminu wyłącznie ucznia zdolnego, czy także słabszego? Wskaźnik EWD obala mity i pokazuje rzeczywisty wpływ szkoły na rozwój wiedzy, zainteresowań i umiejętności uczniów. Pokazuje wartość szkoły, jakość procesu nauczania.

Wskaźniki EWD w sakli punktowej, oparte na wynikach egzaminacyjnych z lat 2018-2020, dla naszego Liceum przedstawiają się następująco:

  • przedmioty humanistyczne: 3,2;
  • język polski: 3,4;
  • przedmioty matematyczno-przyrodnicze: 4,6;
  • matematyka: 4,9.

Trzyletnie wskaźniki EWD pokazują, że uczniowie naszego Liceum osiągnęli na egzaminie maturalnym wyniki powyżej średniej krajowej jednocześnie przy dodatnim wskaźniku EWD. Oznacza to, że nauczyciele Liceum wykorzystują wysoki potencjał edukacyjny uzdolnionych uczniów oraz potrafią zmobilizować do wysiłku uczniów mających trudności w nauce i osiągnięcia przez nich sukcesu na miarę ich możliwości. Zatem Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu można określić mianem „Szkoły sukcesu”.

Poniżej prezentujemy EWD dla naszego Liceum.

http://ewd.edu.pl/wskazniki/matura/wykres-szkoly/?id=24425
http://ewd.edu.pl/wskazniki/matura/porownywarka-szkol/

 

 

 

 

LO Sucharskiego „Brązową Szkołą 2022”!

Biuletyn Informacji Publicznej

Youtube LO Sierpc

Kalendarz

listopad 2022
npwścps
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Warto odwiedzić

Powiat sierpecki

Kryta pływalnia w Sierpcu

Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu

Ziemia sierpecka

Odwiedza nas

Dziś 102

Wczoraj 122

Tydzień 346

Miesiąc 3569

Wizyt wszystkich 133957

Copyright © 2022 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.