foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Liceum Ogólnokształcące

im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Już niedługo Wigilia. Jedyna taka na świecie, polska. Pełna harmonii, dobroci, przebaczenia, pojednania. Zasiądziemy do stołów i poczujemy w sobie jakąś nieprawdopodobną odmianę. Porzucimy zawiść, zapomnimy o pysze, odepchniemy od siebie nienawiść. Tej nocy dobro zatryumfuje nad złem. Wszystkich będziemy kochać i szanować, będziemy wzajemnie sobie wybaczać. Zauważymy w innych dobroć i szlachetność. Czas Bożego Narodzenia może być czasem wejrzenia w głąb siebie i poszukiwania prawdziwych wartości. Często bowiem nie dostrzegamy tego, co naprawdę ważne.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia etiudy „Świąteczny sen” w wykonaniu grupy teatralnej naszego Liceum. Chcemy Państwu inaczej, w nietypowy sposób, opowiedzieć o drodze człowieka ku wartościom. Zainspirowała nas historia Małego Księcia, który podczas swojej WĘDRÓWKI, odnalazł miłość i przyjaźń. Zrozumiał, że róża, o którą dbał i z którą rozmawiał jest wyjątkowa, inna niż wszystkie. Odnalazł prawdę, że:  „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. W życiu chrześcijanina Róża może symbolizować najdoskonalszą miłość – miłość Boga do ludzi. Jedyną, wieczną, prawdziwą, cierpliwą.

Serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym aktorom za wprowadzenie nas w świąteczną atmosferę: Janowi Brzozowiec, kl. I c; Kacprowi Janiszewskiemu, kl. II a; Karolinie Krajewskiej, kl. II g; Alicji Lewandowskiej, kl. II e; Weronice Samoraj, kl. II e; Annie Skwierawskiej, kl. I c; Weronice Siwińskiej, kl. II e; Izie Wiśniewskiej, kl. II a.

Dziękujemy również opiekunom Szkolnego Koła Teatralnego: pani Marlenie Boguckiej i ks. Adamowi Kowalskiemu.

 

W filmie wykorzystano utwór: "We Wish You a Merry Christmas" autorstwa Twin Musicom, który jest dostępny na licencji
Licencja Creative Commons – uznanie autorstwa 4.0. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/
Wykonawca: http://www.twinmusicom.org/

Klip promocyjny szkoły

Kalendarz

czerwiec 2021
npwścps
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Warto odwiedzić

Powiat sierpecki

Kryta pływalnia w Sierpcu

Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu

Ziemia sierpecka

Odwiedza nas

Dziś 97

Wczoraj 57

Tydzień 97

Miesiąc 1839

Wizyt wszystkich 77356

Copyright © 2021 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.