Olimpus zajmuje się organizacją olimpiad przedmiotowych oraz olimpiad tematycznych na różnym poziomie zaawansowania. Olimpiada z matematyki stanowi cenne rozszerzenie programu nauczania, jest urozmaiceniem programu zajęć, stanowi zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów. Ponadto jest umieszczana w niektórych kuratoryjnych wykazach zawodów wiedzy uprawniających do wpisania szczególnego osiągnięcia ucznia na świadectwie szkolnym.

W bieżącym roku szkolnym, 3 listopada, odbyła się sesja jesienna Olimpiady Matematycznej OLIMPUS. Uczniowie online rozwiązywali test wielokrotnego wyboru, składający się z 30 pytań opracowanych w atrakcyjnej formie graficznej.

Do konkursu przystąpili uczniowie z:

klasy I a: Gabriela Joniak, Zuzanna Leśniewska, Zuzanna Jaroszewska;

klasy I b: Norbert Barański, Przemysław Śmigielski, Tomasz Stępczyński, Bartosz Sparty, Krystian Telesiewicz, Dominik Chrzanowski, Jan Lipka, Maja Listkowska, Arkadiusz Przybyłowski;

klasy I c: Natalia Barańska, Jan Jankowski, Jan Brzozowiec, Aleksandra Perłowska, Anna Skwierawska;

klasy II b: Julia Gawlik, Oliwia Misztal, Kinga Nowakowska, Mateusz Dębski, Dawid Wierzchowski, Amelia Kossowska, Kinga Wasilewska, Julia Dudzińska, Patryk Gizler, Patryk Kuskowski;

klasy II f: Małgorzata Jankowska, Julia Polowiec, Antonina Dąbrowska, Martyna Strześniewska, Amelia Nadratowska, Mateusz Rzeszotarski, Kamil Sławiński, Marcin Wojciechowski, Filip Ikier, Kamil Sowiński, Kacper Prądzyński;

klasy III b: Julia Kruk, Barbara Kubacka, Karolina Łukasiak, Aleksandra Stachurska, Sylwia  Mączewska, Natalia Rutkowska.

Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki.

Szkolnym koordynatorem konkursu były panie: Beata Zdrojewska i Aneta Wasilewska.

LO Sucharskiego „Brązową Szkołą 2022”!

Youtube LO Sierpc

listopad 2022

Copyright © 2022 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.