4 października 2019 r. w naszym Liceum odbyły się drugie warsztaty prawne, prowadzone przez Pana Mecenasa Krzysztofa Miedzińskiego. Uczestnikami zajęć byli uczniowie klasy II a o profilu humanistyczno-prawnym.

Podczas zajęć został poruszony bardzo istotny temat, jakim jest przebieg postępowania karnego. Pan Mecenas uświadomił uczniom, iż rozprawa sądowa jest jedynie jednym z elementów procesu i omówił cały tok postępowania, od stwierdzenia popełnienia przestępstwa do uzyskania uzasadnienia wyroku. Uczestnicy dowiedzieli się także, jak wygląda proces składania apelacji.

Podczas warsztatów Pan Mecenas Krzysztof Miedziński przedstawił młodzieży specyfikę zawodu sędziego, prokuratora, adwokata oraz opowiedział o strukturze pracy kancelarii prawnej.

Następnie przyszedł czas na wyczekiwany przez wszystkich storytelling. Pan Mecenas, opowiadając o różnych, prowadzonych przez siebie sprawach, pokazał licealistom co jest najbardziej satysfakcjonujące w zawodzie adwokata, a co może stać się źródłem zniechęcenia. Uczniowie mieli przyjemność wysłuchania opowieści o postępowaniach wszczętych przeciwko zorganizowanym grupom przestępczym, oszustach podatkowych, czy mordercach. Ten punkt programu pochłonął młodzież bez reszty.

Uczniowie są zachwyceni zajęciami. Szczególnie cenią bardzo przyjazną atmosferę i możliwość swobodnej dyskusji. Wszyscy obecni licealiści zdeklarowali chęć uczestniczenia w kolejnych warsztatach prowadzonych przez Pana Mecenasa Krzysztofa Miedzińskiego i ze zniecierpliwieniem odliczają dni do następnego spotkania.

Magdalena Petrykowska
kl. II a, profil humanistyczno-prawny

Klip promocyjny szkoły

październik 2021

Copyright © 2021 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.