foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Liceum Ogólnokształcące

im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

4 października 2019 r. w naszym Liceum odbyły się drugie warsztaty prawne, prowadzone przez Pana Mecenasa Krzysztofa Miedzińskiego. Uczestnikami zajęć byli uczniowie klasy II a o profilu humanistyczno-prawnym.

Podczas zajęć został poruszony bardzo istotny temat, jakim jest przebieg postępowania karnego. Pan Mecenas uświadomił uczniom, iż rozprawa sądowa jest jedynie jednym z elementów procesu i omówił cały tok postępowania, od stwierdzenia popełnienia przestępstwa do uzyskania uzasadnienia wyroku. Uczestnicy dowiedzieli się także, jak wygląda proces składania apelacji.

Podczas warsztatów Pan Mecenas Krzysztof Miedziński przedstawił młodzieży specyfikę zawodu sędziego, prokuratora, adwokata oraz opowiedział o strukturze pracy kancelarii prawnej.

Następnie przyszedł czas na wyczekiwany przez wszystkich storytelling. Pan Mecenas, opowiadając o różnych, prowadzonych przez siebie sprawach, pokazał licealistom co jest najbardziej satysfakcjonujące w zawodzie adwokata, a co może stać się źródłem zniechęcenia. Uczniowie mieli przyjemność wysłuchania opowieści o postępowaniach wszczętych przeciwko zorganizowanym grupom przestępczym, oszustach podatkowych, czy mordercach. Ten punkt programu pochłonął młodzież bez reszty.

Uczniowie są zachwyceni zajęciami. Szczególnie cenią bardzo przyjazną atmosferę i możliwość swobodnej dyskusji. Wszyscy obecni licealiści zdeklarowali chęć uczestniczenia w kolejnych warsztatach prowadzonych przez Pana Mecenasa Krzysztofa Miedzińskiego i ze zniecierpliwieniem odliczają dni do następnego spotkania.

Magdalena Petrykowska
kl. II a, profil humanistyczno-prawny

Klip promocyjny szkoły

Kalendarz

październik 2021
npwścps
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Warto odwiedzić

Powiat sierpecki

Kryta pływalnia w Sierpcu

Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu

Ziemia sierpecka

Odwiedza nas

Dziś 88

Wczoraj 107

Tydzień 546

Miesiąc 2323

Wizyt wszystkich 89256

Copyright © 2021 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.