foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Liceum Ogólnokształcące

im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Miło nam poinformować, że nasze Liceum - w ramach projektu "Szkoła 6.0" - nawiązało współpracę z Polską Szkołą Społeczną im. Króla Stefana Batorego przy ZPB w Grodnie.

„Szkoła 6.0” to projekt tworzący platformę współpracy pomiędzy polskimi i polonijnymi środowiskami oświatowymi. Nazwa nawiązuje do najwyższej oceny stosowanej w polskim systemie edukacyjnym oraz do szacunkowej liczby Polaków z kraju i z zagranicy obliczanej na 60 milionów. Jest symbolicznym podkreśleniem wagi jakości w nauczaniu oraz roli, jaką placówki oświatowe odgrywają w procesie podtrzymywania polskości.

„Szkoła 6.0” to zachęta do nawiązywania stałych i pogłębionych kontaktów między szkołami w Polsce i za granicą w celu wzajemnego rozwoju oraz podnoszenia jakości ich nauczania. To również okazja do poszerzania wiadomości o Polsce, jej języku, kulturze i historii poza granicami kraju, a także popularyzowania wiedzy o historii i dorobku Polonii i Polaków żyjących za granicą w społeczeństwie polskim.

Projekt organizowany jest przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” we współpracy z Senatem RP.

Wkrótce szczegóły podejmowanych działań projektowych.

LO Sucharskiego „Srebrną Szkołą 2025”!

Biuletyn Informacji Publicznej

Youtube LO Sierpc

Kalendarz

marzec 2025
npwścps
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Warto odwiedzić

Powiat sierpecki

Kryta pływalnia w Sierpcu

Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu

Odwiedza nas

Dziś 67

Wczoraj 71

Tydzień 619

Miesiąc 764

Wizyt wszystkich 242140

Copyright © 2025 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.