foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Liceum Ogólnokształcące

im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

23 maja 2019 r. uczniowie klasy II b wzięli udział w wycieczce naukowo-integracyjnej do Warszawy i Powsina. Głównym celem wyjazdu było odwiedzenie Instytutu Ekologii i Bioetyki Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, z którym współpracuje nasze Liceum. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez dr hab. Katarzynę Góralczyk nt. „Żywność – dlaczego taka? A jak nie taka, to jaka?” oraz dr Aleksandrę Lisowską-Gaczorek nt. „Śladami naszych przodków – bioarcheologia w dobie badań fizykochemicznych”. Młodzież mogła nie tylko obejrzeć nowoczesne wyposażenie Centrum Laboratoryjnego Nauk Przyrodniczych UKSW, ale również poczuć się jak przyszli studenci, wykonując ćwiczenia.

23 maja 2019 r. uczniowie klasy II b wzięli udział w wycieczce naukowo-integracyjnej do Warszawy i Powsina. Głównym celem wyjazdu było odwiedzenie Instytutu Ekologii i Bioetyki Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, z którym współpracuje nasze Liceum. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez dr hab. Katarzynę Góralczyk nt. „Żywność – dlaczego taka? A jak nie taka, to jaka?” oraz dr Aleksandrę Lisowską-Gaczorek nt. „Śladami naszych przodków – bioarcheologia w dobie badań fizykochemicznych”. Młodzież mogła nie tylko obejrzeć nowoczesne wyposażenie Centrum Laboratoryjnego Nauk Przyrodniczych UKSW, ale również poczuć się jak przyszli studenci, wykonując ćwiczenia.

W drugiej części wycieczki znalazło się zwiedzanie Ogrodu Botanicznego – Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej PAN w Warszawie-Powsinie. W nim, na powierzchni ponad 30 hektarów, zgromadzono ponad 9 tysięcy gatunków i odmian roślin z różnych części świata i stref klimatycznych. Wiosna jest dobrą porą na zwiedzenie ekspozycji, kiedy kwitnące rośliny zadziwiają szeroką paletą barw. Atrakcją okazała się możliwość zwiedzenia Banku Nasion.

 

LO Sucharskiego „Brązową Szkołą 2023”!

Biuletyn Informacji Publicznej

Youtube LO Sierpc

Kalendarz

czerwiec 2023
npwścps
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Warto odwiedzić

Powiat sierpecki

Kryta pływalnia w Sierpcu

Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu

Ziemia sierpecka

Odwiedza nas

Dziś 36

Wczoraj 97

Tydzień 36

Miesiąc 391

Wizyt wszystkich 154111

Copyright © 2023 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.