foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Liceum Ogólnokształcące

im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

10 stycznia 2023 r. uczniowie klas: I b, I c i III b wraz z opiekunami: panią Aleksandrą Listkowską, panią Anetą Wasilewską, panią Jadwigą Chojnacką, uczestniczyli w edukacyjnej wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Sportu i Turystyki w Centrum Olimpijskim w ramach programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu”. Uczniowie mieli okazję zwiedzić wystawę stałą poświęconą dyscyplinom olimpijskim i polskim olimpijczykom. Następnie uczestniczyli w lekcji muzealnej na temat: „Fizyka w sporcie”, po której udali się do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej na lekcję wiedzy o społeczeństwie.

10 stycznia 2023 r. uczniowie klas: I b, I c i III b wraz z opiekunami: panią Aleksandrą Listkowską, panią Anetą Wasilewską, panią Jadwigą Chojnacką, uczestniczyli w edukacyjnej wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Sportu i Turystyki w Centrum Olimpijskim w ramach programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu”. Uczniowie mieli okazję zwiedzić wystawę stałą poświęconą dyscyplinom olimpijskim i polskim olimpijczykom. Następnie uczestniczyli w lekcji muzealnej na temat: „Fizyka w sporcie”, po której udali się do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej na lekcję wiedzy o społeczeństwie. Na zaproszenie Marszałka Sejmu pana Piotra Zgorzelskiego, wraz z panią Iwoną Lewandowską, pracownikiem biura poselskiego, uczestnicy wycieczki zwiedzali Sejm. Pani przewodnik pokazała licealistom najważniejsze miejsca w budynku Sejmu włącznie z salą obrad. Przekazała również wiele cennych informacji na temat historii, pracy Sejmu i komisji sejmowych. Wizytę w stolicy zakończyła jazda na łyżwach na malowniczo rozświetlonym Rynku Starego Miasta.

Uczestnicy wycieczki serdecznie dziękują panu Piotrowi Rzeszotarskiemu – Radnemu Rady Miejskiej Sierpca – za pomoc w organizacji wycieczki.

LO Sucharskiego „Brązową Szkołą 2023”!

Biuletyn Informacji Publicznej

Youtube LO Sierpc

Kalendarz

marzec 2023
npwścps
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Warto odwiedzić

Powiat sierpecki

Kryta pływalnia w Sierpcu

Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu

Ziemia sierpecka

Odwiedza nas

Dziś 78

Wczoraj 79

Tydzień 78

Miesiąc 3096

Wizyt wszystkich 147209

Copyright © 2023 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.