foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Liceum Ogólnokształcące

im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

„Szacunek oddany klasie nauczycielskiej jest miarą oświaty narodu, bo im więcej naród jest oświecony, tym wyżej ceni tych, którzy mu światło przynoszą”
– Eliza Orzeszkowa

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszym Liceum odbyła się uroczysta gala, w której wzięli udział Starosta Powiatu Sierpeckiego – pan Andrzej Cześnik, Wicestarosta Powiatu Sierpeckiego – pan Sławomir Olejniczak, Naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia – pani Bogusława Lewandowska.

„Szacunek oddany klasie nauczycielskiej jest miarą oświaty narodu, bo im więcej naród jest oświecony, tym wyżej ceni tych, którzy mu światło przynoszą”

– Eliza Orzeszkowa

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszym Liceum odbyła się uroczysta gala, w której wzięli udział Starosta Powiatu Sierpeckiego – pan Andrzej Cześnik, Wicestarosta Powiatu Sierpeckiego – pan Sławomir Olejniczak, Naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia – pani Bogusława Lewandowska.

Ten szczególny dzień stał się okazją do złożenia życzeń; podziękowań za trud i pracę włożoną w kształtowanie umysłów uczniów, rozwijanie ich pasji i zainteresowań; gratulacji za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze oraz uhonorowania nauczycieli.. W czasie uroczystości pani dyrektor Ewie Jancewicz została wręczona nagroda Starosty Powiatu Sierpeckiego. Ponadto 13 października 2022 r. podczas XI Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej nagrodę Starosty Powiatu Sierpeckiego otrzymała pani Jadwiga Chojnacka, zaś nagrody Dyrektora Liceum otrzymały panie: Joanna Janiszewska, Anna Jankowska, Joanna Kloc, Joanna Kosiorek, Aleksandra Listkowska, Eliza Ocicka.

Aby uświetnić tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej licealiści, na wzór Amerykańskiej Akademii Filmowej, postanowili przyznać i wręczyć nauczycielom Oskary, które nazwali szkolnymi SUCHARKAMI.

Do SUCHARKA przedstawiciele trójek klasowych nominowali nauczycieli, którzy według nich najbardziej pasowali do opisu. Następnie odbyło się anonimowe głosowanie wśród wszystkich uczniów LO Sucharskiego. 17 października 2022 r. zwycięzcom wręczono statuetki w następujących kategoriach:

1. Gorący Uśmiech

Uśmiech zdobi człowieka i jest bardzo potrzebny w codziennym życiu. Pozwala zachować twórczy optymizm i pogodę ducha. W dodatku nic nie kosztuje. To nauczyciel, któremu uśmiech zawsze towarzyszy w codziennej pracy.

Sucharka 2022 uczniowie przyznali pani Jolancie Wiśniewskiej.

2. Złoty Wykładowca

Dobre przekazanie wiadomości przez nauczyciela to podstawa dobrej edukacji. W naszej szkole każdy nauczyciel potrafi świetnie przekazywać swoją wiedzę, ale są wśród nich tacy, którzy robią to w sposób szczególnie skuteczny.

Sucharka 2022 uczniowie przyznali pani Marzannie Urbańskiej.

3. Szkolna matka/szkolny ojciec

Nie obawiaj się, w szkole też czeka na ciebie mama. Zrobi herbatkę, odda ci swoją kanapkę i przełoży sprawdzian. Z nią życie nabiera innych barw.

Sucharka 2022 uczniowie przyznali pani Joannie Janiszewskiej.

4. Mistrz Szybkiego Dyktowania

Nauczyciel, który świetnie przekazuje wiadomości, mówiąc przy tym dużo, oczywiście z korzyścią dla uczniów. Zdziera sobie gardło i nadweręża struny głosowe, aby przekazać uczniom jak najwięcej wiedzy.

Sucharka 2022 uczniowie przyznali panu profesorowi Grzegorzowi Radomskiemu.

5. Luzak Roku

Każdego dnia uczniowie spotykają na swojej drodze większe lub mniejsze problemy. To nauczyciel, który potrafi swoim postępowaniem rozładować napiętą sytuację i powoduje, że świat staje się piękniejszy.

Sucharka 2022 uczniowie przyznali ks. Adamowi Kowalskiemu.

6. Szwajcarski Zegarek

Punktualność to jedna z ważniejszych zalet. Jest bardzo ceniona wśród wszystkich ludzi.

Sucharka 2022 uczniowie przyznali panu Andrzejowi Kosińskiemu.

7. Żartowniś Roku

Śmiech to zdrowie – ta dewiza powinna towarzyszyć nam wszędzie. To nauczyciel, któremu bez względu na czas, miejsce i okoliczności, zawsze dopisuje dobry humor. To pozwala, uczniom zachować pogodę ducha, nawet w najtrudniejszych chwilach.

Sucharka 2022 uczniowie przyznali panu Markowi Listkowskiemu.

8. Mikrofon Roku

To nauczyciel, który przekazują swoja wiedzę głosem bardzo donośnym. Dzięki temu ma znakomity posłuch i informacje łatwiej docierają do uczniów, nawet wtedy, gdy pojemnik na te komórki, czyli uczniowska głowa, znajduje się na drugim końcu szkoły.

Sucharka 2022 uczniowie przyznali pani Marlenie Boguckiej.

9. Złota Rączka LO

To osoba w naszej szkole, która potrafi naprawić wszystkie usterki i awarie.

Sucharka 2022 uczniowie przyznali panu Krzysztofowi Mielczarskiemu.

Szkolną Galę SUCHARKÓW uświetniły występy naszych uczniów, którzy w ramach podziękowań za codzienną pracę z uczniami, za okazane serce i wskazywanie dalszej drogi życiowej dedykowali swoim pedagogom piosenkę w wykonaniu Anny Cyl (kl. IV a) oraz fascynujący pokaz tańców standardowych i latynoamerykańskich w wykonaniu uczniów LO Sucharskiego i ich partnerów tanecznych (gościnnie w progach LO) – tancerzy Szkoły Tańca ARTDANCE w Sierpcu i FALOCON w Płocku: Sebastian Koziorowski (kl. III c) i Lena Jaworska (kl. II c), Oliwia Drzewiecka (kl. III b) z partnerem tanecznym Kacprem Raniszewskim (gościnnie), Weronika Kornacka (kl. I c) i Szymon Daszkowski (kl. I b), Kamil Kępiński (kl. I a) z partnerką Zofią Jagodzińską (gościnnie), Krystian Telesiewicz (kl. III b) z partnerką Julią Falkowską (gościnnie), Mikołaj Zakrzewski (kl. I c) z partnerką Klaudią Bartlewską (gościnnie).

Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy I c wraz z wychowawcą – panią Anetą Wasilewską.

Uczniowie organizujący szkolne „Sucharki” obdarowali nauczycieli, gości i pracowników niepedagogicznych własnoręcznie wykonanymi piernikami i herbatkami przekazanymi przez panią dyrektor Ewę Jancewicz.

LO Sucharskiego „Brązową Szkołą 2023”!

Biuletyn Informacji Publicznej

Youtube LO Sierpc

Kalendarz

luty 2023
npwścps
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728

Warto odwiedzić

Powiat sierpecki

Kryta pływalnia w Sierpcu

Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu

Ziemia sierpecka

Odwiedza nas

Dziś 3

Wczoraj 114

Tydzień 117

Miesiąc 778

Wizyt wszystkich 141758

Copyright © 2023 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.