Abiturki (te nieformalne, przyznawane przez uczniów) to nagrody w kategoriach nieujętych w szkolnych dziennikach i arkuszach. To wyraz dostrzeżenia barwnych osobowości naszych uczniów, ich dążeń, umiejętności budowania relacji, nieszablonowych zachowań i zdolności. Nagrody te, wynikające z plebiscytu popularności przeprowadzonego kilka tygodni wcześniej a rozstrzygniętego w dniu abiturkowej gali, budzą zwykle wiele emocji.
Dzisiejsza uroczystość zabrała nas wszystkich w zielony świat Shreka i jego towarzyszy. Trzecioklasiści, główni organizatorzy imprezy, stworzyli w hali sportowej niepowtarzalną, baśniową atmosferę. Motywem przewodnim przedstawionej historii była droga i doświadczanie jej trudów. Shrek, Fiona, Osioł i Kot w Butach
zmierzają do swojego celu, choć to niełatwe.
Ta pełna gagów, nieoczywistych sytuacji konwencja pozwoliła na przedstawienie nominowanych Abiturientów i zaangażowanie ich we wspólną zabawę. W atmosferze nie całkiem poważnych rywalizacji, ogłoszono wyniki plebiscytu i przyznano nagrody.
Żałujemy, że nie wypada dłużej Was przetrzymywać w szkole, Drodzy Abiturienci. Będziemy mocno trzymać kciuki za Waszą dalszą drogę!