foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Liceum Ogólnokształcące

im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Drodzy Ósmoklasiści

przed Wami trudne, ale jednocześnie bardzo ważne wybory związane z dalszą edukacją. Jeśli jeszcze macie wątpliwości związane z wyborem szkoły, może rozwieje je nasza absolwentka.

"Drodzy Ósmoklasiści,

lada dzień staniecie przed arcyważnym wyborem, który odegra znaczący wpływ na Wasze dalsze życie, dlatego postanowiłam Wam nieco ułatwić podjęcie tej decyzji. 8 lat temu znalazłam się w tym samym miejscu, co Wy teraz. Mi też nie było łatwo. Rozmaite placówki kusiły swoją ofertą, starając się zwerbować w swoje szeregi możliwie najszersze grono przyszłych uczniów. Wiele dni zajęło mi wybranie tej jedynej placówki, jednak zdecydowałam się aplikować do Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu.

Przyznam szczerze, że ani przez chwilę nie żałowałam tej decyzji. Od pierwszego dnia swojej obecności w murach tej szkoły czułam przynależność do wyjątkowej społeczności i tak jest do dziś. Trafiłam na wspaniałych ludzi, dzięki którym te 3 lata były dla mnie niezapomnianym przeżyciem. Podczas pobytu w liceum miałam cudowną klasę, a nad naszą edukacją czuwało kompetentne grono pedagogiczne. Wiedzieliśmy, że matura nie będzie stanowić dla nas problemu, bo zwyczajnie zostaliśmy do niej świetnie przygotowani i egzamin dojrzałości w naszym wypadku to tylko zwykła formalność na drodze ku dorosłości. Jednak czas spędzony w szkole średniej to nie tylko aspekty naukowe. W trakcie tych 3 lat zorganizowaliśmy wiele ciekawych projektów. Były to m.in. Abiturki 2014. Zdjęcia z wydarzenia możecie podziwiać w galerii szkoły, a to tylko przedsmak tego, co Was tu czeka. Ponadto liceum gorąco wspiera młode talenty. Wybierając właśnie tę placówkę macie gwarancję, że będziecie mogli realizować się na wielu płaszczyznach i nie pozostaniecie bez fachowej pomocy. Wiem, co mówię! Dzięki współpracy udało mi się wywalczyć m.in. tytuł laureatki w ogólnopolskim konkursie literackim „Polskie więźniarki w Ravensbrück”, gdzie nagrodą był kilkudniowy wyjazd do Niemiec. Jako uczniowie będziecie mogli uczestniczyć w wielu ciekawych spotkaniach oraz organizować atrakcyjne wycieczki, pozwalające się wspólnie zintegrować, znaleźć odskocznię od codziennych obowiązków oraz zawiązać przyjaźnie na długie lata. Choć od mojego zakończenia szkoły minęło równo 5 lat, to gdyby przyszło mi ponownie wybierać, zdecydowałabym się to powtórzyć. W tym roku kończę studia prawnicze, jednak bez odpowiedniego przygotowania, jakie zawdzięczam tej szkole, rozpoczęcie procesu realizacji młodzieńczych marzeń o zostaniu prawnikiem, byłoby na pewno dużo trudniejsze. Wprawdzie stoję u progu mojej samodzielnej i poważnej ścieżki zawodowej, ale z radością patrzę w przyszłość i jestem dobrej myśli, że przede mną wiele pozytywnych chwil. Tego samego życzę również Wam, Drodzy Ósmoklasiści, abyście czerpali radość z życia, przeżywali wspaniałe momenty, a także podejmowali przemyślane decyzje, które pozwolą w przyszłości spełniać marzenia. Przed Wami piękny czas, musicie go tylko umiejętnie i rozsądnie wykorzystać, aby wybór ten zaprocentował w przyszłości. Żeglując ku dorosłości, warto wyposażyć się w solidny okręt, którym bez wątpienia może być dla Was nasze liceum".

Aleksandra Zielińska, absolwentka 2015

Fot. Archiwum Aleksandry Zielińskiej

 

LO Sucharskiego „Brązową Szkołą 2023”!

Biuletyn Informacji Publicznej

Youtube LO Sierpc

Kalendarz

wrzesień 2023
npwścps
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Warto odwiedzić

Powiat sierpecki

Kryta pływalnia w Sierpcu

Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu

Ziemia sierpecka

Odwiedza nas

Dziś 125

Wczoraj 91

Tydzień 125

Miesiąc 3191

Wizyt wszystkich 166727

Copyright © 2023 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.