foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Liceum Ogólnokształcące

im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Następnie pani Beata Zdrojewska podsumowała XII Konkurs Matematyczny. Pierwszy etap matematycznych zmagań odbył się 15 listopada 2019 r. w szkołach podstawowych, które zgłosiły chęć udziału w konkursie. Z kolei etap drugi miał miejsce 29 listopada 2020 r. w naszym Liceum. Wzięło w nim udział łącznie 60. uczniów reprezentujących 15 szkół podstawowych nie tylko z powiatu sierpeckiego, ale też spoza województwa mazowieckiego: z Bieżunia, Bledzewa, Borkowa Kościelnego, Bożewa, Gójska, Mochowa, Ligowa, Lutocina, Łukomia, Rościszewa, Sierpca – SP Nr 2 i SP Nr 3, Skrwilna, Szczutowa i Tłuchowa. W trakcie konkursu, na przestrzeni 90 minut, finaliści mieli rozwiązać osiem zadań zamkniętych oraz pięć zadań otwartych.

Po podsumowaniu wyników finału nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników. Laureaci otrzymali nagrody, które wręczyli: pan Mariusz Turalski, Starosta Powiatu Sierpeckiego, pani Ewa Jancewicz, Dyrektor Liceum oraz pani Beata Zdrojewska, organizator konkursu.

A oto nagodzeni:

I miejsce ex aequo zajęli:

Krzysztof Kozakiewicz, uczeń Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Tłuchowie oraz Adam Szulc, uczeń Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Szczutowie.

II miejsce  ex aequo zajęli:

Maciej Kamiński, uczeń Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Ligowie; Julia Tybuszewska, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2  im. Armii Krajowej w Sierpcu oraz Paweł Wesołowski, uczeń Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie Kościelnym.

III miejsce ex aequo zajęli:

Adrian Jastrzębski, uczeń Szkoły Podstawowej Nr 2  im. Armii Krajowej w Sierpcu; Wiktoria Michalska, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w  Sierpcu; Julia Nowak, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2  im. Armii Krajowej w Sierpcu oraz Marta Watkowska, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w  Sierpcu.

Wyróżnienia ex aequo otrzymali :

Agnieszka Felczak, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu; Filip Kędzierski, uczeń Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochowie oraz Alicja Klara Sulkowska, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu.

Pozostali finaliści odebrali dyplomy za udział w konkursie. Nauczyciele laureatów i finalistów otrzymali pamiątkowe podziękowania.

W dalszej części spotkania pan Mariusz Turalski, Starosta Sierpecki, złożył gratuluacje laureatom, finalistom oraz ich nauczycielom. Podziękował pani Beacie Zdrojewskiej za coroczne organizowanie tego przedsięwzięcia. Padło też wiele ciepłych słów pod adresem naszego Liceum.

W drugiej części uroczystości zaproszeni goście obejrzeli video – klip promujący naszą szkołę. Ponadto Beata Tępińska i Natalia Rutkowska, uczennice klasy II b, opowiedziały o różnych przedsięwzięciach podejmowanych przez licealistów.

Na zakończenie, pani Beata Zdrojewska podziękowała panu Mariuszowi Turalskiemu, Staroście Sierpeckiemu oraz wszystkim gościom, za tak liczne przybycie i wyraziła przekonanie, że współpraca będzie rozwijała się wraz z kolejnymi edycjami konkursu, bo przecież „Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki”.

LO Sucharskiego „Brązową Szkołą 2022”!

Biuletyn Informacji Publicznej

Youtube LO Sierpc

Kalendarz

listopad 2022
npwścps
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Warto odwiedzić

Powiat sierpecki

Kryta pływalnia w Sierpcu

Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu

Ziemia sierpecka

Odwiedza nas

Dziś 94

Wczoraj 109

Tydzień 94

Miesiąc 3317

Wizyt wszystkich 133705

Copyright © 2022 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.