10 stycznia 2020 r. o godz. 12.00 w Auli Politechniki Warszawskiej Filia Płock rozpoczęła się V edycja Konkursu Matematycznego CONTINUUM.

Przedsięwzięcie ma na celu popularyzację wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów szkół ponadpodstawowych oraz motywowanie uzdolnionych matematycznie uczniów do zdobywania wiedzy. Do konkursu zgłosili się uczniowie szkół z Płocka, Sierpca, Włocławka, Warszawy, Żuromina, Mławy, Kutna, Gostynina, Łowicza, Ciechanowa, Raciąża, Wyszogrodu, Płońska.

W pierwszym etapie, który polegał na rozwiązaniu 20 zadań zamkniętych (test wielokrotnego wyboru) barwy naszego Liceum reprezentowało ośmioro uczniów z klasy III a: Oskar Bogucki, Klaudia Browarek, Alicja Budka, Radosław Chmielewski, Kamil Michalski, Mateusz Nawrocki, Adam Urbański i Michał Zduńczyk oraz dwie uczennice z klasy II b: Julia Kruk i Barbara Kubacka.

Po I etapie zostanie wyłoniona grupa finalistów, którzy na wiosnę przystąpią do zmagań finałowych. Finaliści i laureaci konkursu zostaną przyjęci, poza procedurą kwalifikacyjną, na wybrany przez siebie kierunek studiów prowadzony na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii lub Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku. Ponadto laureaci mogą również zostać przyjęci, poza procedurą kwalifikacyjną, na wybrane kierunki studiów prowadzone na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej.

Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za naszych licealistów.

Uczniowie przygotowują się do konkursu pod kierunkiem pani Beaty Zdrojewskiej.

Fot. Politechnika Warszawska Filia w Płocku, LO Sierpc

LO Sucharskiego „Brązową Szkołą 2022”!

Youtube LO Sierpc

listopad 2022

Copyright © 2022 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.