foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Liceum Ogólnokształcące

im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Z przyjemnością informujemy, że nasze Liceum otrzymało dofinansowanie w wysokości 23736 zł. ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 na realizację projektu „ASA LOWE 2.0 – Akademia Seniora Aktywnego przy LOWE”. Przedsięwzięcie jest realizowane we współpracy z Fundacją Małopolska Izba Samorządowa.

Z przyjemnością informujemy, że nasze Liceum otrzymało dofinansowanie w wysokości 23736 zł. ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 na realizację projektu „ASA LOWE 2.0 – Akademia Seniora Aktywnego przy LOWE”. Przedsięwzięcie jest realizowane we współpracy z Fundacją Małopolska Izba Samorządowa.

Adresatem projektu są osoby 60+ oraz młodzież LO Sucharskiego. Głównym celem projektu jest wsparcie aktywności społecznej, edukacyjnej, twórczej i zdrowotnej osób powyżej 60. roku życia oraz wzmocnienie integracji wewnątrz i międzypokoleniowej.

Akademia Seniora Aktywnego to afirmacja doświadczenia, autorytetu i wieku poprzez współtworzenie, współuczestnictwo i współodpowiedzialność:

  • AKADEMIA (zgodnie z platońskim podejściem) to miejsce wiedzy, debaty publicznej, filozofowania, kształtowania wiedzy, umiejętności, postaw – czyli dzisiejszych kompetencji;
  • SENIOR – osoba starsza wiekiem, posiadająca wiedzę, doświadczenie, autorytet z tym związany;
  • AKTYWNY – przejawiający inicjatywę, biorący czynny udział w czymś.

W ramach projektu młodzież i dorośli będą wspólnie realizować zajęcia w blokach tematycznych:

  • SPRAWNY UMYSŁ – SPRAWNE CIAŁO – rozwijanie sprawności ruchowej; 56 godzin zajęć;
  • OKNO NA ŚWIAT – rozwijanie kompetencji językowych (język angielski, język niemiecki, język rosyjski); 56 godzin zajęć;
  • CYFROKLUB SENIORA – rozwijanie kompetencji cyfrowych; 56 godzin zajęć;
  • SPOTKANIE ZE SZTUKĄ – KREATYWNIE I TWÓRCZO – rozwijanie umiejętności twórczych; 42 godziny zajęć;
  • AKTYWNY SENIOR W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ – rozwijanie kompetencji społecznych; 18 godzin zajęć.

Zajęcia będą realizowane poprzez: prelekcje tematyczne, międzypokoleniowe zajęcia warsztatowe (m.in. kulinarne, muzyczne, plastyczne, teatralne, literackie, taneczne, florystyczne), zajęcia rehabilitacyjno-rekreacyjno-ruchowe (nordic walking, gimnastyka, ćwiczenia wzmacniające siłę mięśniową, inne), zajęcia z podstaw obsługi komputera, wykorzystania Internetu oraz różnych dostępnych narzędzi i aplikacji cyfrowych w codziennym życiu.

Przedsięwzięcie jest kontynuacją projektu „Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji na rzecz aktywizacji osób dorosłych” (pierwszego LOWE przy LO Sucharskiego w Powiecie Sierpeckim – w okresie od 25 listopada 2017 r. do 17 czerwca 2018 r., z różnych form wsparcia skorzystały 173 osoby dorosłe) oraz projektu „ASA LOWE – Akademia Seniora Aktywnego przy LOWE” (wrzesień-grudzień 2019, uczestniczyło 40 osób dorosłych).

Mamy nadzieję, że zajęcia będą cieszyły się tak ogromną popularnością jak poprzednie.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa wszystkich, którzy pragną spędzić czas w miłej i twórczej atmosferze.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji zostaną podane po 15 sierpnia 2020 r. na stronie www.losierpc.edu.pl oraz fanpage LO Sucharskiego.

LO Sucharskiego „Brązową Szkołą 2024”!

Biuletyn Informacji Publicznej

Youtube LO Sierpc

Kalendarz

maj 2024
npwścps
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Warto odwiedzić

Powiat sierpecki

Kryta pływalnia w Sierpcu

Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu

Odwiedza nas

Dziś 115

Wczoraj 89

Tydzień 115

Miesiąc 1864

Wizyt wszystkich 199774

Copyright © 2024 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.