Szkoła Odkrywania Talentów

Załącznik nr 3

do Regulaminu Rekrutacji w LO Sierpc

W roku szkolnym 2017/2018 w Liceum Ogólnokształcącym
proponujemy następujące klasy pierwsze z przedmiotami rozszerzonymi:

język polski, historia, wiedza o społeczeństwie

innowacja pedagogiczna: prawo w praktyce

Program nauczania klasy zapewnia przygotowanie ucznia do podjęcia studiów na kierunkach: prawo, politologia, historia, polityka społeczna, dziennikarstwo, administracja, bezpieczeństwo wewnętrzne, socjologia, dyplomacja, pedagogika, filologia polska i inne.

W trakcie kształcenia przewidywane są zajęcia z postępowania administracyjnego, elementów dyplomacji oraz warsztaty prawne, autoprezentacji. Ponadto planowane są spotkania z przedstawicielami prawa, dyplomacji.

matematyka, fizyka, informatyka

innowacja pedagogiczna: elementy projektowania i kompozycji

Program nauczania klasy zapewnia przygotowanie ucznia do podjęcia studiów na kierunkach: matematyka, fizyka, architektura, elektromechanika, informatyka, automatyka i robotyka, mechatronika, energetyka, grafika komputerowa, elektronika i telekomunikacja, budownictwo i inne.

W trakcie kształcenia przewidywane są warsztaty w zakresie tworzenia programów graficznych 2D i 3D, stron www, graficznego sposobu opracowywania logotypów, plakatów, dyplomów i wizytówek oraz w zakresie fotografii cyfrowej, jak również przygotowanie do różnorodnych konkursów organizowanych przez uczelnie techniczne i uniwersytety.

matematyka, biologia, chemia

innowacja pedagogiczna: biologia medyczna z elementami diagnostyki

Program nauczania klasy zapewnia przygotowanie ucznia do podjęcia studiów na kierunkach: medycyna, farmacja, analityka medyczna, ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo, fizjoterapia, dietetyka, elektroradiologia, weterynaria, kosmetologia, chemia kosmetyczna, biotechnologia, biologia, chemia, stomatologia, nowoczesne technologie żywienia i inne.

W trakcie kształcenia przewidywane są warsztaty biologiczno-chemiczne, psychologiczne, językowe z uwzględnieniem specjalistycznego słownictwa medycznego.

biologia, chemia, język obcy

innowacja pedagogiczna: chemia doświadczalna

Program nauczania klasy zapewnia przygotowanie ucznia do podjęcia studiów na kierunkach: medycyna, pielęgniarstwo, rehabilitacja, ratownictwo medyczne, elektroradiologia, weterynaria, inżynieria biomedyczna, kosmetologia, biotechnologia, farmacja, dietetyka, nowoczesne technologie żywienia, ochrona środowiska, stomatologia, resocjalizacja i inne.

W trakcie kształcenia przewidywane są warsztaty biologiczno-chemiczne, psychologiczne, językowe z uwzględnieniem specjalistycznego słownictwa medycznego oraz warsztaty z komunikacji interpersonalnej, zarządzania zasobami ludzkimi lub zajęcia z ratownictwa medycznego.

historia, geografia, język obcy

innowacja pedagogiczna: terenoznawstwo

Program nauczania klasy zapewnia przygotowanie ucznia do podjęcia studiów na kierunkach: prawo, administracja, zarządzanie zasobami ludzkimi oraz w szkołach oficerskich służb mundurowych.

W trakcie kształcenia przewidywane są zajęcia z zakresu funkcjonowania administracji publicznej, bezpieczeństwa publicznego, pragmatyki zawodowej służb mundurowych.

historia lub geografia, język angielski, język niemiecki

innowacja pedagogiczna: elementy turystki

Program nauczania klasy zapewnia przygotowanie ucznia do podjęcia studiów na kierunkach: turystyka, gospodarka przestrzenna, ochrona środowiska, geodezja i inne.

Dla wszystkich uczniów oferujemy dodatkowo:

zajęcia fakultatywne z języka niemieckiego, biologii, nauk humanistycznych;

koła zainteresowań;

zajęcia dla uczniów potrzebujących wsparcia;

zajęcia dla uczniów uzdolnionych.

Profile klas możesz również pobrać w wersji pdf. POBIERZ