Szkoła Odkrywania Talentów

Załącznik nr 3

do Regulaminu Rekrutacji w LO Sierpc

W roku szkolnym 2018/2019 w Liceum Ogólnokształcącym
proponujemy następujące klasy pierwsze z przedmiotami rozszerzonymi:

• Klasa humanistyczna: język polski, historia oraz trzeci przedmiot do wyboru*

Program nauczania klasy zapewnia przygotowanie ucznia do podjęcia studiów na kierunkach: prawo, politologia, historia, polityka społeczna, dziennikarstwo, administracja, bezpieczeństwo wewnętrzne, socjologia, dyplomacja, pedagogika, filologia polska i inne.

W trakcie kształcenia przewidywane są zajęcia z postępowania administracyjnego, elementów dyplomacji oraz warsztaty prawne, autoprezentacji. Ponadto planowane
są spotkania z przedstawicielami prawa.

• Klasa matematyczno-fizyczna: matematyka, fizyka oraz trzeci przedmiot do wyboru*

Program nauczania klasy zapewnia przygotowanie ucznia do podjęcia studiów na kierunkach: matematyka, fizyka, architektura, elektromechanika, informatyka, automatyka i robotyka, mechatronika, energetyka, grafika komputerowa, elektronika i telekomunikacja, budownictwo i inne.

W trakcie kształcenia przewidywane są warsztaty w zakresie tworzenia programów graficznych 2D i 3D, stron www, graficznego sposobu opracowywania logotypów, plakatów, dyplomów i wizytówek oraz w zakresie fotografii cyfrowej, jak również przygotowanie do różnorodnych konkursów organizowanych przez uczelnie techniczne i uniwersytety.

• Klasa biologiczno-chemiczna: biologia, chemia oraz trzeci przedmiot do wyboru*

Program nauczania klasy zapewnia przygotowanie ucznia do podjęcia studiów na kierunkach: medycyna, farmacja, analityka medyczna, ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo, fizjoterapia, dietetyka, elektroradiologia, inżynieria biomedyczna, rehabilitacja, weterynaria, kosmetologia, chemia kosmetyczna, biotechnologia, biologia, chemia, stomatologia, nowoczesne technologie żywienia i inne.

W trakcie kształcenia przewidywane są warsztaty biologiczno-chemiczne, psychologiczne, językowe z uwzględnieniem specjalistycznego słownictwa medycznego oraz zajęcia z ratownictwa medycznego.

•  Klasa wojskowa: matematyka, geografia oraz trzeci przedmiot do wyboru*

Program nauczania klasy zapewnia przygotowanie ucznia do podjęcia studiów na kierunkach: gospodarka przestrzenna, ochrona środowiska, geodezja, zarządzanie zasobami ludzkimi oraz w szkołach oficerskich  służb mundurowych.

W trakcie kształcenia przewidywane są zajęcia z zakresu funkcjonowania administracji publicznej, bezpieczeństwa publicznego, pragmatyki zawodowej służb mundurowych.

• Klasa sportowa – biologia, język obcy oraz trzeci przedmiot do wyboru*

Program nauczania klasy zapewnia przygotowanie na następujące kierunki studiów: pielęgniarstwo, rehabilitacja, ratownictwo medyczne, nowoczesne technologie żywienia, wychowanie fizyczne i inne.

Program wychowania fizycznego będzie uwzględniać w szczególności takie dyscypliny sportowe jak: piłka siatkowa dziewcząt i piłka ręczna chłopców. Jego realizacja będzie możliwa dzięki 10 godzinom wychowania fizycznego tygodniowo (3 godziny jak we wszystkich Klasach licealnych plus siedem tzw. godziny trenerskie). W trakcie kształcenia przewidywane są zajęcia z anatomii, spotkania z rehabilitantami, obozy sportowe.

* Przedmioty rozszerzone do wyboru: wiedza o społeczeństwie, matematyka, informatyka, fizyka, chemia, geografia, biologia, język obcy. Przedmioty do wyboru będą nauczane w grupach oddziałowych lub międzyoddziałowych. W przypadku zbyt małej liczby chętnych do nauki danego przedmiotu uczeń wybiera inny przedmiot rozszerzony spośród ww. przedmiotów.

Dla wszystkich uczniów oferujemy dodatkowo:

1. zajęcia fakultatywne z języka niemieckiego, biologii, nauk humanistycznych;
  2. koła zainteresowań;
  3. zajęcia dla uczniów potrzebujących wsparcia;
  4. zajęcia dla uczniów uzdolnionych;
  5. zajęcia we współpracy z uczelniami wyższymi.