Z wielką przyjemnością informujemy, że Michał Olszewski z klasy III a (profil humanistyczno-prawny) zakwalifikował się do etapu okręgowego LXII Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

Michał przygotowuje się do olimpiady pod kierunkiem pana Grzegorza Radomskiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Z wielką przyjemnością i nieskrywaną dumą informujemy, że Alicja Koszczuk i Michał Olszewski z klasy III a (profil humanistyczno-prawny) zakwalifikowali się do eliminacji ustnych etapu okręgowego XLVII Olimpiady Historycznej.

Uczniowie przygotowują się do olimpiady pod kierunkiem pana Grzegorza Radomskiego, nauczyciela historii.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Od roku 2007 Fundacja „Nadzieja” wspiera uzdolnioną młodzież naszego Liceum. Przyznawane stypendia są formą wsparcia dla uzdolnionych młodych ludzi; promocji ich aktywności naukowej, artystycznej, sportowej lub wolontariackiej oraz wyrównywania szans edukacyjnych.

W roku szkolnym 2020/2021 czworo uczniów naszego Liceum zostało objętych wsparciem stypendialnym. Do grona kolejnych stypendystów dołączyli uzdolni i kreatywni młodzi licealiści: Piotr Czajkowski z klasy II c, Zuzanna Mazurowska z klasy I c, Magdalena Rogowicz z klasy II a, Marcin Wojciechowski z klasy II f.

Stypendystom życzymy dalszych sukcesów oraz rozwijania swoich zainteresowań i pasji.

Uczniowie naszego liceum jak zwykle chętnie biorą udział w konkursach literackich. Nie zniechęca ich nawet czas społecznej izolacji. W XI edycji konkursu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu "Młodzi sierpeccy twórcy literatury" naszą szkołę również reprezentowała pokaźna grupa młodych literatów: Małgorzata Jankowska, Anna Cyl, Agnieszka Szczepaniak, Magdalena Rogowicz, Martyna Olewnik i Julia Żuchowska.

Uczennice napisały teksty literackie jeszcze w ubiegłym roku szkolnym. Niestety, ze względu na sytuację spowodowaną pandemią rozstrzygnięcie mogło się odbyć dopiero w grudniu tego roku. Miło nam poinformować, że w gronie wyróżnionych znalazły się aż dwie nasze uczennice: Małgorzata Jankowska (obecnie klasa II f) i Anna Cyl (obecnie klasa II a). Opiekunkami uczestniczek konkursu były polonistki: pani Marlena Peplinska i pani Joanna Kloc.

Mamy nadzieję, że młode literatki rozwijać będą swoje pasje i wezmą udział w kolejnych konkursach.

Czytaj więcej: Sukcesy naszych literatów

Już niedługo Wigilia. Jedyna taka na świecie, polska. Pełna harmonii, dobroci, przebaczenia, pojednania. Zasiądziemy do stołów i poczujemy w sobie jakąś nieprawdopodobną odmianę. Porzucimy zawiść, zapomnimy o pysze, odepchniemy od siebie nienawiść. Tej nocy dobro zatryumfuje nad złem. Wszystkich będziemy kochać i szanować, będziemy wzajemnie sobie wybaczać. Zauważymy w innych dobroć i szlachetność. Czas Bożego Narodzenia może być czasem wejrzenia w głąb siebie i poszukiwania prawdziwych wartości. Często bowiem nie dostrzegamy tego, co naprawdę ważne.

Czytaj więcej: "Świąteczny sen"

Z przyjemnością informujemy, że Julia Bartnicka, Alicja Koszczuk, Michał Olszewski i Magdalena Petrykowska, uczniowie klasy III a, zakwalifikowali się do etapu okręgowego XLVII Olimpiady Historycznej.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Uczniowie przygotowują się do olimpiady pod kierunkiem pana Grzegorza Radomskiego.