Uniwersytet w Cambridge ogłosił, iż w przyszłym roku akademickim wszystkie zajęcia będą odbywały się w sposób zdalny. Uczniowie naszej szkoły mają nadzieję na powrót do swoich klas od jesieni, ale przygotowując się na nowe wyzwanie cywilizacyjne, tymczasem uczestniczą w zajęciach na platformie edukacyjne G Suite. 16 czerwca lekcje historii w naszym liceum wzbogacił odczyt doktora Waldemara Brendy „Historia Mazur”.

W trakcie wykładu ilustrowanego prezentacją multimedialną uczniowie klas humanistycznych: I a i II a zapoznali się z etymologią słowa Mazury oraz różnicą między Warmią i Mazurami. Z dużą swadą w godzinnej prezentacji prelegent omówił też dzieje regionu od średniowiecza po współczesność. Słuchaczy zainteresowały zwłaszcza informacje dotyczące związków mieszkańców Sierpca z regionem Mazur. Nie zabrakło również wspomnień osobistych wykładowcy. Warto bowiem zaznaczyć, że pan Waldemar Brenda jest absolwentem naszego liceum. Inicjatorem i moderatorem spotkania był nauczyciel historii – pan Grzegorz Radomski.

Klip promocyjny szkoły

wrzesień 2020

Copyright © 2020 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.