foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Liceum Ogólnokształcące

im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Uniwersytet w Cambridge ogłosił, iż w przyszłym roku akademickim wszystkie zajęcia będą odbywały się w sposób zdalny. Uczniowie naszej szkoły mają nadzieję na powrót do swoich klas od jesieni, ale przygotowując się na nowe wyzwanie cywilizacyjne, tymczasem uczestniczą w zajęciach na platformie edukacyjne G Suite. 16 czerwca lekcje historii w naszym liceum wzbogacił odczyt doktora Waldemara Brendy „Historia Mazur”.

W trakcie wykładu ilustrowanego prezentacją multimedialną uczniowie klas humanistycznych: I a i II a zapoznali się z etymologią słowa Mazury oraz różnicą między Warmią i Mazurami. Z dużą swadą w godzinnej prezentacji prelegent omówił też dzieje regionu od średniowiecza po współczesność. Słuchaczy zainteresowały zwłaszcza informacje dotyczące związków mieszkańców Sierpca z regionem Mazur. Nie zabrakło również wspomnień osobistych wykładowcy. Warto bowiem zaznaczyć, że pan Waldemar Brenda jest absolwentem naszego liceum. Inicjatorem i moderatorem spotkania był nauczyciel historii – pan Grzegorz Radomski.

Klip promocyjny szkoły

Kalendarz

wrzesień 2020
npwścps
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Warto odwiedzić

Powiat sierpecki

Kryta pływalnia w Sierpcu

Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu

Ziemia sierpecka

Odwiedza nas

Dziś 4

Wczoraj 72

Tydzień 385

Miesiąc 1734

Wizyt wszystkich 46803

Copyright © 2020 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.