„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego rękę,
jest Boże Narodzenie…”

Boże Narodzenie to swoiste misterium radości. W życiu każdego człowieka muszą być takie uroczyste chwile, dzięki którym stajemy się bardziej wrażliwi i serdeczni, bliscy i potrzebni. Stół wigilijny i szopka gromadzą razem każdą rodzinę, bliskich, przyjaciół. Z Bożym Narodzeniem wiąże się szereg pięknych zwyczajów, które wpisały się w naszą tradycję.

21 grudnia 2018 roku uczniowie klasy III d z wychowawcą Katarzyną Łukowską wprowadzili całą Radę Pedagogiczną oraz uczniów w magię świąt Bożego Narodzenia, przygotowując część artystyczną. Miała ona na celu przypomnienie naszych bogatych w treść religijną tradycji, zwyczajów oraz spędzenie czasu w serdecznej atmosferze. Uczniowie życzyli wszystkim, byśmy w natłoku świątecznych przygotowań nie zapomnieli o najważniejszym:

„Żeby w pokoju tej nocy pobladły troski nasze i niepokoje zgasły,
by żaden człowiek nie był obcy,
żeby nie było samotnych,
byśmy umieli się dzielić sercem jak opłatkiem
i by pokój zapanował nad światem”.

Nie zabrakło również kolęd w wykonaniu: Tatiany Waśko, Joanny Budki, Oliwii Kratkowskiej oraz Orkiestry Szkolnej w składzie: Klaudia Cywińska, Magdalena Wojciechowska, Piotr Ikier, Michał Majerski, Igor Rogoziński i Michał Banasiak.

Na zakończenie uroczystości, pani dyrektor Ewy Jancewicz życzyła wszystkim, aby nadchodzące święta Bożego Narodzenia upłynęły w ciepłej, rodzinnej atmosferze; przyniosły radość ze spotkań w gronie najbliższych oraz pozwoliły na chwilę refleksji nad tym, co w życiu jest najważniejsze.

Klip promocyjny szkoły

lipiec 2019

Copyright © 2019 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.