Uczestnikom konferencji został też przedstawiony pakiet edukacyjny, który otrzymało 60 szkół z województwa mazowieckiego, w tym nasze Liceum. Zawiera on przygotowany mini-podręcznik Witolda Rawskiego pt. „Miasto pamięci” z dołączoną płytą, ze specjalnie zrealizowanym filmem edukacyjnym, który każdy uczeń biorący udział w lekcji otrzyma na własność oraz pakiet metodyczny dla nauczyciela ze scenariuszami lekcji i prezentacją multimedialną. Poza tym w pakiecie znalazła się dziesięcioplanszowa wystawa wielkoformatowa, która towarzyszyć będzie lekcji, a następnie zostanie wyeksponowana w szkole, oddziałując na pozostałych uczniów.

Projekt edukacyjny „Miasto Pamięci” zostanie zrealizowany we wrześniu w klasach humanistycznych naszego Liceum. Ponadto odbędzie się konferencja dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. We wrześniu będzie można zwiedzać wystawę „Miasto pamięci”.

W konferencji inaugurującej projekt edukacyjny „Miasto Pamięci” uczestniczyli: pani dyrektor Ewa Jancewicz i pan Klaudiusz Kaczyński – nauczyciel historii.

Klip promocyjny szkoły

wrzesień 2020

Copyright © 2020 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.