Swą obecnością zaszczycili nas również: pan Waldemar Olejniczak – Poseł na Sejm RP, pan Jarosław Ocicki – Wicestarosta Sierpecki, pani Katarzyna Majewska – Dyrektor Delegatury w Płocku Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Podobnie, jak w latach ubiegłych, młodzież mogła zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół wyższych i pomaturalnych, warunkami rekrutacji, kierunkami kształcenia, bazą lokalową itp. Ponadto przy stoiskach Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych w Ciechanowie i w Płocku można było dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, badania profilaktyczne, maseczki na dłonie. Słuchacze Zespołu Medycznych Szkół Policealnych w Płocku wykonywali masaże: m. in. masaż karku, masaż rozluźniający, masaż relaksujący. Zaś przy stoisku Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej młodzież wykonywała m. in. testy komputerowe: „Preferencje zawodowe” i „Moje umiejętności”.

Tegoroczne Targi Edukacyjne odwiedziło ok. 800 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych, podstawowych z powiatu sierpeckiego. Organizatorzy uważają, iż dzięki temu wydarzeniu przyszłe wybory edukacyjne młodzieży będą bardziej świadome i słuszne. Mniej będzie nietrafionych decyzji, pomyłek i błędów.

Obsługą organizacyjną XV Targów Edukacyjnych zajęła się klasa I b wraz z wychowawczynią panią Alicją Wawrocką – Świeczkowską. Zaś koordynatorem przedsięwzięcia była pani Beata Karpińska – doradca zawodowy.

Klip promocyjny szkoły

sierpień 2020

Copyright © 2020 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.