foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Liceum Ogólnokształcące

im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Pani Barbara Hęsiak urodziła się 2 marca 1949 r. w Sierpcu. W roku 1973, po ukończeniu studiów na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Łódzkiego w zakresie biologii ze specjalizacją z botaniki, rozpoczęła pracę jako nauczyciel biologii w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego. Po 33 latach pracy odeszła na zasłużoną emeryturę. Nie straciła jednak kontaktu z naszym liceum. Pracowała jeszcze w niepełnym wymiarze przez 3 lata. Łącznie przepracowała w sierpeckim liceum 36 lat.

Zawsze była wzorem sumiennej i wytrwałej pracy. W latach 1981-1991 była opiekunem Samorządu Uczniowskiego, zaś w latach 1974-1984 aktywną instruktorką w V Szczepie im. Bohaterów Westerplatte, działającym przy Liceum. Za swoje wybitne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi, Krzyżem „Za Zasługi dla ZHP”, Medalem Komisji Edukacji Narodowej; wyróżniona odznaką honorową PCK IV stopnia. Otrzymała również Nagrodę Kuratora Oświaty i Wychowania oraz wielokrotnie Nagrodę Dyrektora Szkoły.

Żegnamy dziś wychowawcę wielu pokoleń młodzieży, świetnego biologa, nauczyciela z pasją, wspaniałego pedagoga i przyjaciela, oddaną koleżankę. Pani Barbara była osobą pełną taktu i wewnętrznego ciepła, dobroci i zrozumienia dla innych, otwartą na potrzeby swoich wychowanków, a jednocześnie wymagającą i konsekwentną.

Wszystko ma swój czas: 
jest czas spokoju, cierpienia, bezgranicznej rozpaczy 
oraz czas wdzięczne
j pamięci.

Swoją obecnością chcemy jeszcze raz podziękować Pani Barbarze za pracę na rzecz naszej społeczności szkolnej oraz środowiska lokalnego.

Dziękujemy Pani Basiu, za zaszczepienie u swoich uczniów pasji do biologii, za każdy gest przychylności, koleżeństwa, życzliwości. Nigdy nie odmawiałaś pomocy, często sama ją inicjowałaś. Nie było w Tobie niczego sztucznego, nienaturalnego. Wydobywałaś z innych to, co dobre. Potrafiłaś wesprzeć dobrym słowem, wysłuchać, być przy drugim człowieku w smutku i radości. Nawet wtedy, kiedy borykałaś się ze swoimi problemami. Żyłaś skromnie i w przyjaźni z innymi. Byłaś zawsze uśmiechnięta, życzliwa i optymistycznie nastawiona do świata i ludzi. Zasłużyłaś sobie na uznanie i nieprzemijającą sympatię kolegów oraz wychowanków.

Droga, Pani Barbaro! Pozostawiasz ciepły i trwały ślad nie tylko w historii naszego liceum, ale przede wszystkim w naszych sercach, jako niezwykle serdeczna koleżanka, przyjaciółka, oddana swej pracy nauczycielka i wychowawczyni, dobry człowiek.

Nie mówimy żegnaj, lecz do zobaczenia… Odpoczywaj w pokoju!

 

Fot. Spotkanie z młodzieżą - 25.04.2016 r.

Klip promocyjny szkoły

Kalendarz

wrzesień 2020
npwścps
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Warto odwiedzić

Powiat sierpecki

Kryta pływalnia w Sierpcu

Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu

Ziemia sierpecka

Odwiedza nas

Dziś 3

Wczoraj 72

Tydzień 384

Miesiąc 1733

Wizyt wszystkich 46802

Copyright © 2020 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.