Ponadto uczniowie dowiedzieli się intrygujących rzeczy o istotnych postaciach polskiego lotnictwa. Taką osobistością był między innymi Merian C. Cooper. Zdecydowanie była to wybitna postać, wszechstronnie uzdolniona, która odegrała ważną rolę dla polskiego lotnictwa. Sam Cooper nazywał siebie ojcem Dywizjonu 303. Ciekawostką jest, że właśnie ten człowiek, odznaczający się w historii Polski jako generał brygadier, czy podpułkownik pilot Wojska Polskiego – był także scenarzystą i reżyserem i to dzięki niemu powstał film pt. „King Kong”.

W drugiej części, uczestnicy warsztatów zostali zaproszeni do zagrania w różnego rodzaju gry. Jedną z nich była gra, pt. „303”, gdzie uczniowie mogli wcielić się w role pilotów, a ich zadaniem było dowodzenie alianckim lotnictwem broniącym Wielką Brytanię przed niemieckim Luftwaffe. Było to obiecujące przeżycie, a także innowacyjne i niebanalne.

Uczniowie byli zachwyceni, mogąc gościć w swojej szkole niezwykłego prelegenta, który zaraził ich swoją wiedzą, poczuciem humoru, a także umiejętnością przekazania cennych informacji w nieszablonowy i urzekający sposób.

Warsztaty zorganizowali panowie: Grzegorz Radomski i Klaudiusz Kaczyński.

Klip promocyjny szkoły

czerwiec 2019

Copyright © 2019 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.