10 czerwca 2019 r. odbyła się debata w ramach projektu „Wykorzystanie gry symulacyjnej «CoopAxle» (Oś Współpracy) do promowania aktywnego udziału młodzieży w partycypacji obywatelskiej w życiu społeczności lokalnej". Głównym jego celem jest rozwijanie kompetencji społecznych, obywatelskich i osobistych licealistów.

W ramach projektu, 7 czerwca 2019 r. zostały przeprowadzone z uczniami klas pierwszych warsztaty edukacyjne w oparciu o autorską grę planszową. Dzięki temu młodzież mogła wcielić się w decydentów miasta i powiatu sierpeckiego oraz zmierzyć się z problemami lokalnej społeczności. Kolejnym etapem była debata, w której wzięli udział: Starosta Sierpecki – pan Mariusz Turalski oraz Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu – pani Małgorzata Korpolińska. Zaproszeni goście odpowiadali na pytania przygotowane przez młodzież i przedstawiali wizję rozwoju naszego powiatu, proponując konkretne działania.

Czytaj więcej: Debata w ramach projektu "Wykorzystanie gry symulacyjnej «CoopAxle»..."

Ostatni weekend obfitował w naszym mieście w różne wydarzenia, w których aktywnie uczestniczyły wolontariuszki ze Szkolnej Drużyny PCK im. Adama Jaworskiego.

W piątek, podczas pikniku rodzinnego w I Prywatnej Szkole Podstawowej, dziewczęta przeprowadziły szkolenie z wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

W sobotę, w ramach Osiedlowego Dnia Dziecka, zademonstrowały pokaz z wykorzystaniem zasad udzielania pierwszej pomocy w przygotowanych symulacjach.

Czytaj więcej: Pracowity weekend Szkolnej Drużyny PCK im. Adama Jaworskiego

7 czerwca 2019 r. o godzinie 10:00 nasze Liceum wspólnie z Powiatową Biblioteką Publiczną w Sierpcu wzięło udział w najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce pt. „Jak nie czytam, jak czytam”. Imprezę zaszczycił swoją obecnością pan Mariusz Turalski – Starosta Sierpecki, który przeczytał fragment „Potopu” Henryka Sienkiewicza.

Czytaj więcej: Udział w akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”

7 czerwca 2019 r. uczniowie klasy II b o profilu biologiczno-medycznym, w ramach realizacji podstawy programowej z biologii i przedmiotu uzupełniającego „Biologia medyczna z elementami diagnostyki”, udali się z wizytą do SPZZOZ w Sierpcu. Celem zajęć było przybliżenie omawianej w szkole tematyki oraz pracy personelu medycznego pod kątem wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej.

Licealiści poznali wyposażenie oraz specyfikę pracy laboratoriów bakteriologicznego i analitycznego oraz specjalistycznej pracowni endoskopii i sterylizacji.

Przewodnikiem po szpitalu była pielęgniarka naczelna - pani Marzanna Antoszewska.

Czytaj więcej: Z wizytą w sierpeckim szpitalu

7 czerwca 2019 r. odbyły się warsztaty w ramach projektu „Wykorzystanie gry symulacyjnej CoopAxle (Oś Współpracy) do promowania aktywnego udziału młodzieży w partycypacji obywatelskiej w życiu społeczności lokalnej", które poprowadzili: pani Anna Sobczak i pan Teodor Sobczak z Fundacji Wspierania Edukacji i Rozwoju „Innowatorium”.

Czytaj więcej: Warsztaty w ramach projektu „Wykorzystanie gry symulacyjnej CoopAxle..."

Z przyjemnością informujemy, że Dawid Szubka, uczeń kl. II a, zajął I miejsce w IV Borkowskim Biegu Integracyjnym.

Gratulujemy!

Klip promocyjny szkoły

czerwiec 2019

Copyright © 2019 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.