25 stycznia 2021 roku odbył się  etap podstawowy XXXVI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, której organizatorem jest Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja problematyki ekologii, kształtowanie świadomości ekologicznej oraz właściwych postaw młodzieży wobec środowiska przyrodniczego, zapoznanie z aktualną literaturą i przepisami obowiązującego prawa w dziedzinie ochrony środowiska.

Tematyka olimpiady obejmuje wiedzę z zakresu treści podstaw programowych biologii oraz wiadomości związane z ekologią, ochroną przyrody i środowiska. Od uczestników wymagana jest znajomość bieżących podstaw prawnych ochrony środowiska oraz aktualności prasowych, telewizyjnych i radiowych związanych z ekologią i środowiskiem przyrodniczym w Polsce i na świecie.

Test zamknięty, zawierający 50 pytań rozwiązywało 29. naszych uczniów:

• z klasy I c: Natalia Barańska, Anna Skwierawska, Maja Kozakiewicz, Aleksandra Perłowska;
  • z klasy II b: Kinga Wasilewska, Oliwia Misztal, Amelia Kossowska, Julia Żuchowska, Patryk Kuskowski, Patryk Gizler;
  • z klasy II c: Natalia Nowakowska, Franciszek Strupczewski, Oliwia Rokicka, Jakub Obrębski, Piotr Czajkowski, Nadia Chochlińska, Daniel Domański, Julia Radomska, Julia Jaroszewska, Wiktoria Kuchnicka, Igor Lemański, Amelia Kobierecka;
  • z klasy II g: Milena Bieńkowska, Kacper Paczkowski, Mateusz Skrzyński, Weronika Machulska;
  • z klasy III b: Karolina Łukasiak, Zuzanna Sokołowska, Aleksandra Stachurska.

Warunkiem zakwalifikowania się do eliminacji etapu okręgowego jest uzyskanie wyniku minimum 80% poprawnych odpowiedzi w teście pisemnym, czyli 40 punktów. Wymaganą liczbę punktów uzyskali: Nadia Chochlińska i Kacper Paczkowski.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Uczniowie przygotowują się do olimpiady pod kierunkiem pani Marzanny Urbańskiej.

Klip promocyjny szkoły

marzec 2021

Copyright © 2021 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.