Przyznam szczerze, że ani przez chwilę nie żałowałam tej decyzji. Od pierwszego dnia swojej obecności w murach tej szkoły czułam przynależność do wyjątkowej społeczności i tak jest do dziś. Trafiłam na wspaniałych ludzi, dzięki którym te 3 lata były dla mnie niezapomnianym przeżyciem. Podczas pobytu w liceum miałam cudowną klasę, a nad naszą edukacją czuwało kompetentne grono pedagogiczne. Wiedzieliśmy, że matura nie będzie stanowić dla nas problemu, bo zwyczajnie zostaliśmy do niej świetnie przygotowani i egzamin dojrzałości w naszym wypadku to tylko zwykła formalność na drodze ku dorosłości. Jednak czas spędzony w szkole średniej to nie tylko aspekty naukowe. W trakcie tych 3 lat zorganizowaliśmy wiele ciekawych projektów. Były to m.in. Abiturki 2014. Zdjęcia z wydarzenia możecie podziwiać w galerii szkoły, a to tylko przedsmak tego, co Was tu czeka. Ponadto liceum gorąco wspiera młode talenty. Wybierając właśnie tę placówkę macie gwarancję, że będziecie mogli realizować się na wielu płaszczyznach i nie pozostaniecie bez fachowej pomocy. Wiem, co mówię! Dzięki współpracy udało mi się wywalczyć m.in. tytuł laureatki w ogólnopolskim konkursie literackim „Polskie więźniarki w Ravensbrück”, gdzie nagrodą był kilkudniowy wyjazd do Niemiec. Jako uczniowie będziecie mogli uczestniczyć w wielu ciekawych spotkaniach oraz organizować atrakcyjne wycieczki, pozwalające się wspólnie zintegrować, znaleźć odskocznię od codziennych obowiązków oraz zawiązać przyjaźnie na długie lata. Choć od mojego zakończenia szkoły minęło równo 5 lat, to gdyby przyszło mi ponownie wybierać, zdecydowałabym się to powtórzyć. W tym roku kończę studia prawnicze, jednak bez odpowiedniego przygotowania, jakie zawdzięczam tej szkole, rozpoczęcie procesu realizacji młodzieńczych marzeń o zostaniu prawnikiem, byłoby na pewno dużo trudniejsze. Wprawdzie stoję u progu mojej samodzielnej i poważnej ścieżki zawodowej, ale z radością patrzę w przyszłość i jestem dobrej myśli, że przede mną wiele pozytywnych chwil. Tego samego życzę również Wam, Drodzy Ósmoklasiści, abyście czerpali radość z życia, przeżywali wspaniałe momenty, a także podejmowali przemyślane decyzje, które pozwolą w przyszłości spełniać marzenia. Przed Wami piękny czas, musicie go tylko umiejętnie i rozsądnie wykorzystać, aby wybór ten zaprocentował w przyszłości. Żeglując ku dorosłości, warto wyposażyć się w solidny okręt, którym bez wątpienia może być dla Was nasze liceum".

Aleksandra Zielińska, absolwentka 2015

Fot. Archiwum Aleksandry Zielińskiej

Klip promocyjny szkoły

maj 2020

Copyright © 2020 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.