foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Liceum Ogólnokształcące

im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Drodzy Maturzyści,

dziś kończy się pewien etap Waszego życia. Dla każdego z Was był to nie tylko czas przyswajania wiedzy, ale również okazja przygotowania się do startu w dorosłe życie, odkrywania swoich zainteresowań, talentów i pasji, wspaniałych inicjatyw, kształtowania osobowości. Czas radości i szczęścia, sukcesów, ale też porażek, smutku i żalu. To w końcu czas wchodzenia w dorosłość, dokonywania pierwszych ważnych życiowych decyzji, budowania własnej tożsamości, zawierania trwałych przyjaźni i przeżywania młodzieńczych miłości. Na pewno nie był to czas stracony. Zaangażowanie, pomysłowość i kreatywność przyczyniły się do osiągnięcia sukcesów naukowych i sportowych oraz na trwałe wpisały się złotymi zgłoskami w historię naszego Liceum. Gratuluję Wam tych osiągnięć i jednocześnie dziękuję tym, którzy godnie reprezentowali naszą Szkołę podczas olimpiad, konkursów, zawodów sportowych. Dziękuję także za wspaniałą atmosferę, wyjątkowy klimat, za wiele ciekawych inicjatyw oraz działalność charytatywną, a przede wszystkim za otwarcie na potrzeby drugiego człowieka. Dziękuję, że często kierowaliście się myślą Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego: „jesteśmy cząstką w zespole, z niego płynie nasza siła”.

Drodzy Abiturienci,

przed Wami kolejny etap życia. Patrzycie na swoje życie z nadzieją, z pięknymi planami, marzeniami, ale i z ogromnym niepokojem. Zapewne zadajecie sobie wiele pytań: co z egzaminem maturalnym? co przyniesie przyszłość? jak odnaleźć się we współczesnym świecie? jak nadać życiu sens? Macie wiele wątpliwości, przeżywacie wiele rozterek. Jeśli mogę Wam coś poradzić:

Idźcie przez całe życie z takim samym zapałem i entuzjazmem, jaki czuliście w sercach przez ostatnie trzy lata. Nie rezygnujecie z marzeń i planów, pamiętając, że każdy z Was ma ważną rolę do spełnienia. Nie patrzcie wstecz, ale i nie zapominajcie o tych, którzy Was ukształtowali. Nigdy nie traćcie nadziei ani wiary we własne siły i w możliwości drugiego człowieka. Pamiętajcie, że oprócz nabytej wiedzy i umiejętności, o wartości człowieka decyduje to, co ma w sercu i czym potrafi dzielić się z innymi. Nigdy więc nie stawiajcie „mieć” nad „być”, bo nawet egzamin maturalny, który Was czeka, nie dorównuje swoją wagą egzaminowi z życia, który będziecie zdawać każdego dnia.

Drodzy Maturzyści!

Życzę Wam wiary we własne siły i umiejętności, mądrego wykorzystania wiedzy w dorosłym życiu, wielu sukcesów, odkrywania pasji i realizowania marzeń, radości z życia. Życzę, aby to, co trudne przychodziło Wam z łatwością, a to co niewykonalne – było dla Was jedynie drobną przeszkodą na drodze dochodzenia do sukcesów.  Życzę, aby osiągnięte przez Was wyniki na egzaminie maturalnym stały się nie tylko potwierdzeniem rzetelnej wiedzy, ale pozwoliły Wam przekroczyć kolejny próg w edukacji – wkroczyć w świat wartości uniwersyteckich i życia uczelni wyższych. Życzę, abyście zdobytą wiedzę wykorzystali w przyszłości podczas dokonywanych wyborów dalszej drogi kariery, abyście umieli ją pożytkować w dorosłym życiu.

W życiu szkoły bardzo ważną rolę odgrywają również Rodzice. Wszystkim Państwu serdecznie dziękuję za życzliwość, współpracę i zaangażowanie w życie naszego Liceum, a przede wszystkim za pomoc w realizacji zadań organizacyjno-wychowawczych. Wyrazy wdzięczności składam w szczególności: Edycie i Dariuszowi Piątkowskim, Oldze Prószyńskiej, Joannie Sulińskiej, Marcie Lewandowskiej, Beacie Okraszewskiej, Dorocie Sulkowskiej, Ewie Zduńczyk, Dorocie Pakiele.

 

Mówię wszystkim „do zobaczenia”, żywiąc głęboką nadzieję, że spotkamy się wkrótce na egzaminach maturalnych…

 

Uczniowie wyróżnieni i nagrodzeni:

Nagroda Starosty Sierpeckiego została przyznana Liwii Sulińskiej.

Nagrody Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego otrzymują:

Najlepszy Matematyk 2020 – Oskar Bogucki;

Najlepszy Przyrodnik 2020 – Jakub Piątkowski.

Listy pochwalne otrzymują: Liwia Sulińska, Agnieszka Czarnecka, Olga Domin, Julia Skierska.

Rodzice wyróżnionych uczniów otrzymują listy gratulacyjne.

 

Świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe za ukończenie szkoły z wyróżnieniem:

z klasy III a: Oskar Bogucki, Adam Urbański, Michał Zduńczyk;
z klasy III b: Liwia Sulińska, Agnieszka Czarnecka, Olga Domin, Julia Skierska, Paulina Kazimierczak, Jakub Piątkowski, Agata Badaczewska.

Nagrody książkowe za:

  • udział w olimpiadach, konkursach przedmiotowych, konkursach recytatorskich: Oskar Bogucki, Michał Zduńczyk, Ewelina Hoffman, Emilia Zielińska, Jakub Piątkowski, Konrad Klimek, Zuzanna Prószyńska, Liwia Sulińska;
  • 100% frekwencję: Patryk Bednarski;
  • pracę na rzecz szkoły: Michał Zduńczyk, Mateusz Kamiński, Liwia Sulińska;
  • pracę w Samorządzie Uczniowskim: Zuzanna Prószyńska;
  • zaangażowanie w projekt „Szlachetna paczka”: Agnieszka Czarnecka, Julia Skierska, Julia Wilkowska;
  • pracę w szkolnej drużynie PCK: Joanna Cholewińska, Agnieszka Czarnecka, Marta Florczak, Zuzanna Lewandowska, Zuzanna Prószyńska, Julia Skierska, Julia Wilkowska.

Medale za godne reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych w latach 2017-2020: Klaudia Browarek, Mateusz Kamiński, Kamil Michalski, Michał Zduńczyk, Radosław Chmielewski, Agnieszka Czarnecka, Olga Domin, Julia Skierska.

Abiturki otrzymują:

  • Dyrektora Liceum: Michał Zduńczyk;
  • wychowawcy klasy III a: Kinga Mórawska;
  • wychowawcy klasy III b: Paulina Kazimierczak;
  • najlepszego sportowca: Julia Skierska i Kamil Michalski.

Podziękowania za działalność charytatywną i społeczną w ramach działań Fundacji – DAM siebie: Julia Skierska, Julia Wilkowska, Marta Krokosz, Marta Florczak, Agnieszka Czarnecka, Joanna Cholewińska, Klaudia Browarek, Adam Urbański, Alicja Budka, Zuzanna Lewandowska, Zuzanna Prószyńska.

 

Kochani Abiturienci,

pamiętajcie jest to Wasz dzień – wyjątkowy i szczególny…

 

Ewa Jancewicz
Dyrektor
Liceum Ogólnokształcącego
im. mjra Henryka Sucharskiego
w Sierpcu

© Copyright by LO Sucharskiego Sierpc

Klip promocyjny szkoły

Kalendarz

wrzesień 2020
npwścps
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Warto odwiedzić

Powiat sierpecki

Kryta pływalnia w Sierpcu

Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu

Ziemia sierpecka

Odwiedza nas

Dziś 22

Wczoraj 84

Tydzień 272

Miesiąc 2132

Wizyt wszystkich 47201

Copyright © 2020 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.