foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Liceum Ogólnokształcące

im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Lubiany i ceniony Wojciech Chmielarz jest polskim dziennikarzem i pisarzem. Jego książki cieszą się ogromnym uznaniem nie tylko czytelników, ale również recenzentów. Wielokrotnie nagradzany za swoje dzieła, zyskał miano najbardziej obiecującego młodego twórcy kryminałów ("Podpalacz", "Rana", "Żmijowisko", "Farma lalek", "Cienie", "Osiedle marzeń" itp.).

Z uwagi na wprowadzony w Polsce stan zagrożenia epidemiologicznego wszyscy zachęcani są do pozostania w swoich mieszkaniach. To czas, który warto wykorzystać między innymi na nadrabianie zaległości w czytaniu. Autor kryminałów Wojciech Chmielarz uznał, że panująca sytuacja to dobry moment na wypróbowanie pewnego eksperymentu literackiego. Chcąc pomóc swoim czytelnikom oderwać myśli od epidemii, pisze powieść i na bieżąco zamieszcza kolejne fragmenty na Facebooku. 

Autor oczywiście zastrzega, że to tylko zabawa, rodzaj eksperymentu, literacka przygoda. "Plan jest taki, żeby oderwać Państwa myśli od pandemii, postaram się raz na dzień lub raz na dwa dni wrzucać kolejny rozdział pisanej na gorąco powieści. Proszę pamiętać, to jest pewna zabawa. Nie mam planu tej książki, nie zrobiłem żadnego researchu, tekst nie jest sprawdzony przez redaktora. Będą tutaj na pewno błędy, będą nielogiczności, tekst będzie chropowaty. Po prostu, piszę co mi wpada pod palce, na gorąco, rozdział po rozdziale. Państwo czytacie, bawicie się, jeśli chcecie, możecie w komentarzach wrzucać swoje pomysły i sugestie. Zobaczymy, gdzie to nas zaprowadzi. Powiem szczerze, być może na manowce. Być może za jakiś czas stwierdzę, że to nie ma sensu i trzeba zakończyć w połowie. Ale z drugiej strony, może uda nam się przeżyć fajną przygodę" – napisał Wojciech Chmielarz.   

Kolejne odcinki powieści pt. "Prosta sprawa" dostępne są na facebooku Wojciecha Chmielarza. Tekst dostępny jest również w wersji audio – audioteka.pl.

Źródła:
Facebook Wojciech Chmielarz

Klip promocyjny szkoły

Kalendarz

styczeń 2021
npwścps
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Warto odwiedzić

Powiat sierpecki

Kryta pływalnia w Sierpcu

Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu

Ziemia sierpecka

Odwiedza nas

Dziś 1

Wczoraj 80

Tydzień 81

Miesiąc 1457

Wizyt wszystkich 58700

Copyright © 2021 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.