Podobnie, jak w latach ubiegłych, młodzież mogła zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół wyższych i pomaturalnych, warunkami rekrutacji, kierunkami kształcenia, bazą lokalową itp. Ponadto można było dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, badania profilaktyczne, maseczki na dłonie, makijaż. Słuchacze Zespołu Medycznych Szkół Policealnych w Płocku wykonywali masaże: m. in. masaż karku, masaż rozluźniający, masaż relaksujący. Zaś przy stoisku Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej młodzież wykonywała m. in. testy komputerowe: „Preferencje zawodowe” i „Moje umiejętności”.

Tegoroczne Targi Edukacyjne odwiedziło ok. 900 uczniów szkół ponadpodstawowych i podstawowych z powiatu sierpeckiego. Organizatorzy uważają, iż dzięki temu wydarzeniu przyszłe wybory edukacyjne młodzieży będą bardziej świadome i słuszne. Mniej będzie nietrafionych decyzji, pomyłek i błędów.

Obsługą organizacyjną XVI Targów Edukacyjnych zajęła się klasa II b wraz z wychowawczynią panią Jolantą Wiśniewską. Przedsięwzięciem koordynowały: pani Marta Wierzbicka, pani Małgorzata Trębińska.

Klip promocyjny szkoły

wrzesień 2020

Copyright © 2020 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.