foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Liceum Ogólnokształcące

im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Na samym początku pan Krzysztof Miedziński uświadomił uczniom, jakie z prawnego punktu widzenia należy spełnić warunki, aby zawrzeć związek małżeński oraz jakie istnieją ku temu przeciwwskazania. Następnie prowadzący przybliżył młodzieży prawa i obowiązki, które mają względem siebie małżonkowie. Kolejną istotną kwestię rozważań stanowiła wspólnota majątkowa oraz zasady wprowadzenia rozdzielności majątkowej.

Co bardzo ciekawe, pan mecenas przedstawił porównanie zasad zakładania rodziny według polskiego systemu prawnego oraz tych samych zasad według prawa kanonicznego. Wiele z przybliżonych faktów bardzo zdziwiło licealistów. Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie prawnicze zawiłości nasz prowadzący  jak zwykle umiejętnie prezentował w sposób jasny i klarowny.

Uczniowie pod kierunkiem pana Krzysztofa Miedzińskiego rozważyli także kilka bardzo ciekawych i dość skomplikowanych kazusów.

Również i tym razem nie zabrakło wyczekiwanego przez młodzież storytellingu, który na stałe wpisał się w ramówkę prawnych spotkań. Uczniowie mieli przyjemność wysłuchania historii o postępowaniach wytoczonych przeciwko ich rówieśnikom, co stanowiło również dla licealistów swoistą przestrogę. Nie zabrakło także opowieści o niezwykłych sprawach rozwodowych, które trafiły na wokandę podczas kariery pana Krzysztofa Miedzińskiego.

Uczniowie rozpoczęli również przygotowania do napisania pozwu, co było niezwykle atrakcyjnym elementem zajęć.   

Licealiści są pochłonięci bez reszty poruszaną na warsztatach tematyką, ponadto bardzo cenią przyjazną atmosferę zajęć i z niecierpliwością oczekują kolejnego spotkania.

Klip promocyjny szkoły

Kalendarz

luty 2020
npwścps
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

Warto odwiedzić

Powiat sierpecki

Kryta pływalnia w Sierpcu

Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu

Ziemia sierpecka

Odwiedza nas

Dziś 33

Wczoraj 66

Tydzień 225

Miesiąc 1606

Wizyt wszystkich 29014

Copyright © 2020 Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu Rights Reserved.